Нобелівська лауреатка Алексієвич вважає, що людство йде "самогубним шляхом"

572

 
Нобелівський лауреат з літератури і автор книги “Чорнобильська молитва” Світлана Алексієвич, коментуючи гучний серіал від HBO, заявила, що людська цивілізація йде згубним шляхом.
“Очевидно, що цивілізація йде самогубним шляхом. Технології вище нас — ми розбудили таких бісів, опанувати якими ми може й можемо технологічно, але не готові до них морально, гуманітарно. Ми не здатні це осмислити, в цьому жити і усвідомити, в ім’я чого, як в цьому виживати”, – заявила письменниця в інтерв’ю НВ.
Читайте повне інтерв’ю з письменницею: Світлана Алексієвич: “У мене вже немає сил на вивчення зла”
“Адже такі питання не стоять, і виходить, що сучасний прогрес — це така форма війни, війни з власним народом. Для мене це було абсолютно очевидно. Зовсім недавно я була в Фукусімі. І що я там побачила через шість років? Та те ж саме, тих же людей, яких відселили і яким так само не сказали правду. І навіть до Фукусіми ви не можете наблизитися ближче, ніж на десять кілометрів. Ми до кінця не знаємо, які там скиди води робляться, як там все накопичується, ясно одне, що поки що впоратися з бісами не може навіть така розвинена країна, як Японія. Пам’ятаю, коли я приїхала до них років 20 тому з книгою Чорнобильська молитва. На зустріч, яка проходила на острові Хоккайдо, прийшов хтось з атомної станції. Тоді прозвучало: «Таке можливо у вас, безладних росіян, але не у нас, у нас все продумано». Вони вважали себе настільки сильними, попереду всієї планети. І що сталося через десять років після цих розмов?”, – наголосила вона.
УЛГ в Telegram: https://t.me/ukrlitgazeta
УЛГ у Facebook: https://www.facebook.com/litgazeta.com.ua
За її словами, досить було землетрусу на бал більше, ніж в початкових розрахунках, і весь прогрес перетворився на “купу сміття”.
“Звалище машин, купи каміння, що були колись будинками… Зарозумілість людства зникла відразу на наших очах…”, – заявила письменниця.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!