Знайдено невідомий роман Волта Вітмена

 
Майже детективна історія пошуку загубленого роману найвидатнішого американського поета завершилась успіхом. Тепер книгу можна прочитати онлайн.
Аспірант факультету англійської мови і літератури Хьюстонського університету Захарія Турпін в рамках своєї аспірантської займається пошуком творів Волта Вітмена, написаних ним під псевдонімами. В 2015 році досліднику вже вдалося знайти раніше невідомий трактат «Чоловіче здоров’я», а тепер він оголосив про знахідку цілого роману.
Ще кілька років тому аспірант помітив у записниках Волта Вітмена згадку двох імен: Джека Енгла і юриста з прізвищем Коверт. Захарія припустив, що вони могли бути персонажами якогось із втрачених творів великого американця. Пошук привів аспіранта до архіву газети The New York Times, де він знайшов рекламне оголошення від 13 березня 1852 року. Там повідомлялось, що в газеті Sunday Dispatch буде надрукована «автобіографія, в якій піднімаються теми філософії, філантропії, масової бідності, закону, злочинів, любові, браку, моралі і всього іншого, що має стосунок до нашого великого міста в ці дні: в тому числі звичаї і порядки в пансіонах, сцени з історії церкви, діяльність Волл-стріт, живі портрети чоловіків та жінок в публічному та приватному житті». Автором цього всеосяжного твору і був вказаний Джек Енгл.
Захарія Терпін почав шукати потрібний випуск Weekly Dispatch, яка не виходить із 1961 року, і тут йому пощастило – один номер все-таки зберігся в Бібліотеці Конгресу США. Оскільки він був досі не оцифрований, дослідник попросив надіслати йому хоча би скан початку цього роману. Вже з перших сторінок стало зрозуміло, що у творі фігурують персонажі з записників Волта Вітмена. Так аспірант знайшов невідомий роман американського поета – «Життя і пригоди Джека Енгла», який був лише один раз опублікований в шести випусках Sunday Dispatch у 1852 році.
За жанром це міський, авантюрний і соціальний роман – такі були популярні у США в середині XIX сторіччя. В романі є епізоди, які перегукуються з подальшою творчістю Вітмена, зачіпаючи теми безсмертя і природи. Однак наприкінці книги автор ніби втрачає інтерес до сюжету і завершує його досить байдуже.
Ця знахідка важлива тому, що Волт Вітмен в першу чергу відомий як видатний поет, автор збірки «Листя трави». Після свого виходу в 1855 ця книга викликала багато суперечок і насмішок, однак врешті стала знаковою для всієї американської літератури, а її автор був проголошений батьком американського віршування.
 

news.platfor.ma

В №5 (193) 10 березня 2017

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал