Переваги та недоліки сонячних електростанцій

В даний час сонячні електростанції для будинку реалізуються у вільному доступі. Цьому альтернативному джерелу енергії приписують великі перспективи, в тому числі в Україні завдяки дії «зеленого тарифу». Людина не може уявити своє життя без електрики, але потреба в ній стрімко зростає. Гідро, тепло і атомні електричні станції потребують постійного поповнення ресурсів. При цьому багато установок схильні несприятливим чином впливати на навколишнє середовище. Сонце – це природне джерело, яке можна віднести до розряду невичерпних.
Позитивних аспектів у такого плану установок дуже багато. Хоча і недоліки також є. До них можна віднести високу вартість рішення і наявність деякої залежності від погодних умов. Монтувати сонячну електростанцію в місцях, де спостерігається дефіцит сонця, не доцільно. Хоча останні розробки це спростовують.
До плюсів також варто віднести нескінченний потік енергії. Її вистачить на всіх без винятку у разі масового використання. Застосування енергії сонця вигідно з економічної точки зору. В цьому випадку можна забути про обмеженість запасів. Устаткування може функціонувати десятки років. Велика ймовірність того, що інвестиції в його покупку виправдаються багаторазово.
Сонячні електростанції – це шанс змінити ставлення людини до навколишнього середовища. Виробляти електрику здатний навіть невеликий світловий потік, і це просто вражає. Установка власної автономної автостанції – це можливість абстрагуватися від центральних енергетичних систем і відчути повну незалежність. Людина більше не буде залежною від постачальника ресурсів або сервісних служб. Тепер можна вибрати ділянку землі далеко від цивілізації і при цьому забезпечити себе всіма благами. Більше немає необхідності ставати «супутниками» великих міст.
Енергія, яку виробляє сонце, є екологічно чистим продуктом. Ця якість вкрай дорога, особливо з ростом числа екологічних проблем. Інші ресурси наповнюють планету газами, канцерогенами та іншими отруйними речовинами. Вибір на користь сонячної електростанції в багатьох випадках більш ніж виправданий. Число свідомих людей стрімко зростає, долучитися до їхнього числа.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал