Зміни Шкода Октавія за 25 років

Зовсім скоро Шкода Октавія буде відзначати своє 25-річчя. Це свідчить про велику популярність моделі упродовж чверті століття. Навіть зараз купити Skoda Octavia хоче немало українців. Зробити це можна за допомогою сервісу OLX, де можна вибрати оптимальний тип кузова, рік випуску, колір та інші параметри.

Перше покоління авто

Дебютний випуск моделі відбувся в вересні 1996 року, а згодом авто стало настільки популярним, що його почали збирати і в інших країнах. Заводи розташовані в:

  • Чехії;
  • Росії;
  • Казахстані;
  • Індії.   

Всього з конвеєра зійшло 4 покоління авто, але кожне з них добре пізнається автолюбителями. Вже в першому поколінні почали використовуватися надсучасні системи безпеки: Октавія стала першою Шкодою, в якій встановлені бокові подушки безпеки.

Перше покоління розійшлося майже 1,5-мільйонним тиражем. Випуск техніки завершено лише у 2010 році, але й досі водії із задоволенням користуються Октавією першого покоління.

Наступні покоління

Після рестайлінгу у 2000 році виробник запропонував світу друге покоління. Крім вищезазначених країн, автомобілі збираються в Китаї, Словаччині. Помітно змінився зовнішній вигляд моделі – вона стала більш аеродинамічною та сучасною. Змінилася також оптика, з’явився новий тип двигунів. Тираж склав більш ніж 2,5 млн авто.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Октавія III була представлена у 2012 році. Вона стала помітно більшою за попередників, а об’єм багажника склав рекордні 610 літрів! Модель оснащена бортовим комп’ютером та різноманітними системами, які підвищують комфорт та безпеку керування. Тести Euro NCAP показали, що модель дуже надійна в питанні безпеки.

Четверте покоління випускається з 2019 року. Автівка стала ще більшою, а багажник додатково збільшено на 30 літрів. Октавія IV – надсучасний транспортний засіб з великою кількістю електроніки. З’явилася система голосового керування, датчики наближення велосипедиста ззаду, проєкційний екран комп’ютера. Незалежно від року випуску, модель має неймовірний попит серед автомобілістів в нашій країні.