Заливка фундаменту: що потрібно знати перед початком

Самостійна заливка фундаменту під будинок не є важким процесом, з ним впорається навіть той, хто раніше з будівництвом ніколи не стикався. Для цього достатньо дотримуватись порядку та черговості всіх етапів закладення будь-якого фундаменту.

Сам процес закладання будь-якого фундаменту передбачає кілька етапів:

  • Підготовка ділянки та розмітка фундаменту
  • Земляні роботи, копання траншеї, буріння стовпів
  • Підготовка подушки для фундаменту
  • Монтаж арматурного каркасу та спорудження опалубки
  • Заливка бетону та вирівнювання
  • Способи заливання та методи економії фундаменту будинку

Залежно від використання власної праці залити фундамент можна трьома способами.

Закласти фундамент самостійно, використовуючи лише власну працю. Це, звичайно, трудомісткий процес, але не так, що з ним не можна впоратися самостійно. В ідеалі, 2-3 особи впораються з усіма етапами без особливих зусиль. Також тут є сенс взяти в оренду бетономішалку https://www.skb.lviv.ua/poslugi-minimiksera/.

Можна використовувати частково чужу працю для деяких етапів заливання фундаменту. Цей спосіб найпоширеніший при будівництві будинків самостійно, він передбачає використання найманих робітників на особливо тяжких етапах роботи. Це дозволить заощадити на власній праці, але у фінансовому плані це буде трохи дорожче.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Довірити заливання фундаменту під будинок професійним робітникам. Це найдорожчий спосіб заливки, але вам, в цьому випадку, не доведеться нічого робити, крім того, що приїжджати на ділянку та контролювати процес закладання фундаменту, тому що навіть професіонали іноді не дотримуються строгої технології для власної вигоди.

Якщо ви наймаєте робітників для виконання окремих етапів заливання фундаменту під будинок, слід врахувати, що найдорожчим етапом є копка грунту і заливка бетону. Якщо говорити про копку, то тут вирішувати вам, чи це трудомісткий процес і чи варто на ньому економити. Ну а на заливанні фундаменту можна заощадити чималу суму, якщо запросити друга допомогти. Насправді заливка бетону брудний, але не дуже складний процес, з яким удвох-втрьох можна впоратися.

На стрічковому фундаменті можна заощадити на заглибленні, якщо у вас не важкий і невеликий будинок (дерев’яний, наприклад), то можна замість заглибленого зробити дрібнозаглиблений стрічковий фундамент.

На плитному фундаменті можна заощадити, зробивши його тоншим, але з ребрами жорсткості. При закладці стовпчастого фундаменту, заощадити можна тільки на праці, тому що він і так менш стійкий, в порівнянні зі своїми побратимами.

У деяких випадках склопластикова арматура та її застосування дозволить трохи заощадити на фундаменті.