З чого почати будувати будинок, підготовка і наступні кроки

Все більше і більше людей віддають перевагу проживанню у власному будинку – в передмісті, далеко від міської суєти. І хоча цей вибір виправданий наявністю незаперечних переваг – відпочинок у власному саду, ігри з дітьми на свіжому повітрі, барбекю з друзями і інші радощі приватного домоволодіння, спочатку доводиться пройти через хоч і приємні, але все-таки істотні клопоти, пов’язані з будівництвом будинку. Тому не дивно, що рішення побудувати будинок є важливим етапом в житті будь-якої сім’ї.

Абсолютно безпідставно, думаючи з чого почати будівництво будинку, за нульовий цикл багато хто сприймає підготовку будівельного майданчика і закладання фундаменту. На практиці це лише «верхівка айсберга», адже перед безпосереднім початком будівництва доведеться виконати великий обсяг підготовчих робіт, від яких багато в чому залежить успіх всього підприємства. Крім отримання необхідних дозволів, потрібно пропрацювати кожен етап будівництва, що допоможе уникнути майбутніх проблем, наприклад, з незручними сходами і заболочених городом.

З чого будувати будинок

Вибір відповідного матеріалу – тема для окремої докладної розмови. Будь-який матеріал, будь то цегла, дерево, сендвіч-панелі, піно або газобетон, володіє набором індивідуальних властивостей. Ці якості можуть проявитися як з позитивного, так і з негативного боку, що залежить від контексту використання.

При виборі матеріалу вирішальними факторами є місцеві умови (клімат, рельєф) і економічні аргументи. Останні часто конфліктують з бажанням зробити будинок комфортним, надійним і екологічно безпечним. Необхідно пам’ятати, що будь-який будинок потребує продуманого утеплення, надійної даху і сучасного інженерного забезпечення.

В цілому дешевше і швидше зводяться блокові (з пористого бетону) і каркасні будинки (включаючи СИП-панелі). Найменше часу (1-2 дні) піде на установку модульного будинку, але це не самий бюджетний варіант.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Витрати на будівництво

Таке зрозуміле бажання заощадити не виправдовує себе при зведенні будинку, так як найчастіше веде до збільшення витрат в майбутньому. Поетапне будівництво будинку передбачає докладний попередній розрахунок кошторису; її краще складати разом з виконробом.

Після зведення стін і даху витрати на інженерне забезпечення будинку можуть здатися невиправдано великими, але скорочувати їх без вагомих причин не рекомендується.

Підготовка проекту і його прив’язка до місцевості

За багатьма параметрами типовий проект є найвигіднішим варіантом (якщо порівнювати з самобудом і індивідуальним проектом). Він дозволяє відразу приступити до будівництва, не затримуючись на проектувальних роботах.

Оптимальною буде покупка у фірми або будівельної компанії з солідними рекомендаціями і гарантіями. Скачана в інтернеті версія в підсумку може обійтися дорожче. Вибираючи проект, власники відштовхуються від умов і способу свого життя, визначаючи важливі параметри майбутнього будинку.

Дозвіл на будівництво

Перш, ніж починати будівельні роботи, необхідно узгодити їх, отримавши дозвіл. Щоб побудувати будинок з нуля, почати треба з підготовки документів, список яких має деякі відмінності в різних регіонах. Список можна уточнити в адміністрації.

Далі оформляється акт обстеження ділянки і будівельний паспорт об’єкта. У санітарно-епідеміологічної та пожежної інспекції узгоджується план забудови, а в пожежному управлінні додатково – електрична і газова схеми. Після вивчення узгодженого плану комітет з архітектури оформляє будівельний паспорт.

Придбання матеріалів

Склад і необхідна кількість матеріалів обмовляється в кошторисі. Обирайте кращі будівельні та оздоблювальні матеріали, що володіють сертифікатом виробника (гарантією якості). Це допоможе уникнути майбутніх розчарувань в покрівлі або зовнішній обробці, що починає стрімко втрачати вигляд через 2-3 сезони.

Зведення будинку

Знаючи, з чого почати будувати будинок на ділянці, можна продумати наступні етапи будівництва приватного будинку і не хвилюватися про зірвані терміни. Перед початком робіт необхідно забезпечити під’їзні шляхи, подачу води і електроенергії на будмайданчик. На цьому етапі осі будівлі вже винесені на ділянку відповідно до пожежними та санітарними нормами. Зведення приватного будинку проходить кілька етапів.