Види стільниці для кухні: порівняння преміум-матеріалів

448

Будинок без кухні – не будинок. Або тільки половина, але найважливіше, звичайно, ховається біля плити і холодильника. Тому що життя будь-якого житла наповнюється через ароматні запахи борщу і пирогів, на ваш вибір. У кожного свій смак, а щодо планування кухні – тим більше. І це підтвердить кожен, хто стояв перед цим, не побоїмося цього слова – болючим питанням. Величезний вибір матеріалів, планувань; цілий список нюансів, які спливають вже при експлуатації готової кухні. Взяти хоча б стільниці https://tomek.lviv.ua/: здається, що це найпростіший пункт підбору, але ні, тут є багато підводних каменів.

Почнемо з визначення. Стільниця – це суцільна поверхня або монолітна плита, яка займає весь периметр кухні. На ній, можна сказати, відбуваються все наші життєві процеси: приготування, нарізка продуктів, сніданки, обіди та вечері, спілкування з членами сім’ї або навіть домашні завдання дітей. Тому при плануванні інтер’єру потрібно передбачити різні фактори: вбираність запахів, міцність, екологічність. Потрібно враховувати, що експлуатаційні характеристики поверхні залежать від матеріалів, з яких вона виготовлена.

Наприклад, вологостійкість – один з основних критеріїв вибору, адже в стільницю вбудована мийка і вода може досить часто залишатися на поверхні.

Обов’язково потрібно звернути увагу на теплові навантаження: чи залишаться сліди від випадково поставленої гарячої каструлі або чашки. Важливий пункт підбору – механічна дія: порізи і елементарна відбиття м’яса. І звичайно ж, хімічний вид впливу на поверхню – вплив лугу, оцту і миючих засобів.

Нерідко при виборі дизайну кухні і розрахунку її вартості ми забуваємо про всі ключові фактори.

Одним з найефектніших і дорогих матеріалів для виготовлення стільниць є природний камінь. Дуже популярні мармур і граніт через свою вражаючу візуальну складову і екологічність матеріалу. Цілісна монолітна плита для кухні буде коштувати набагато дорожче будь-якого іншого матеріалу, але вона напевне того варта. З незаперечних плюсів – стійкість до механічних пошкоджень та вологи, тривала експлуатація. З мінусів – при різких перепадах температур (лід-гаряче) можуть з’явитися тріщини. Велика вага кам’яної стільниці може чинити сильний вплив на гарнітур, розташований під нею, тому необхідно передбачити додаткове посилення конструкцій. Знову ж, вибір кольорів досить обмежений, адже у мармуру не так багато колірних варіацій. Тут, до речі, можна звернути увагу на поверхню зі штучного каменю.

Якщо в ваших фантазіях оформлення кам’яної стільниці далеко від малюнка мармуру, то штучний камінь дасть вам можливість цікавого вибору. Агломерат – матеріал нового покоління з кварцу з додаванням смол, надає цікаву палітру під камінь і є більш економічною альтернативою мармуру або граніту. Матеріал також:

  • довговічний в експлуатації;
  • термо- і вологостійкий;
  • не схильний до механічних впливів.

З недоліків: не реставрується, безшовна технологія не застосовується при довжині більше трьох метрів. Але і в цьому випадку є вихід – імітація каменю з акрилу.

Акрил – найпопулярніший матеріал для виготовлення стільниць. Пластичний – можна виконати покриття будь-якої форми. Монолітна плита або збірна – це не проблема для акрилового каменю. З фрагментів з безшовною технологією – для кухні доступні будь-яка складність дизайн. Ви можете замовити також мийку з акрилу – завдяки малій пористості матеріалу ви можете не турбуватися про водонепроникність. А будь-які подряпини можна легко зашліфувати і поверхня буде як нова: одна з важливих властивостей акрилу – підвищена в’язкість. Цей сучасний матеріал не поступається каменю і в механічних властивостях – в міцності. Такі плити витримують великі навантаження, тому якщо ви від душі відбиваєте м’ясо, можете не турбуватися: акрилова стільниця витримає і це.

Недоліки акрилу в його теплових якостях. Він не виносить спеки, при великих температурних навантаженнях плавиться, а від чашок з гарячим чаєм можуть залишитися темні кола. Дуже уважно доведеться підбирати засоби для чищення, так як не можна використовувати при догляді абразивні речовини. І обов’язково використовувати підставки під гаряче.

Як не парадоксально, але скло – один з найбільш екологічних матеріалів для стільниці. Воно не вбирає запахи від продуктів, не сприяє розвитку грибка, немає ризику виділень шкідливих речовин при нагріванні. І за ним дуже легко доглядати. Що стосується міцності: звичайно, є ймовірність розбити, але з загартованим склом ризиків практично немає.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!