Все, що вам цікаво знати про кіберспортивні турніри

В наш час спорт — це не тільки про фізичні вправи. В епоху інтернету та технологій виникли кіберспортивні змагання. Люди з усього світу можуть дивитися за тим, як гравці борються за перемогу в комп’ютерних іграх. Деяким може здатися, що нічого складного в цьому немає. Тоді ж можна купити ігри на ПС4 і перевірити, чи складно перемогти суперника.

Розвиток кіберспорту 

На початку історії кіберспорту можна було бачити, що любителі комп’ютерів і консолей грають в ігри для задоволення та для себе. Однак, коли наприкінці 90-х до нього додали елемент змагання, були створені ігрові турніри. Організатори таких заходів знаходили спонсорів, які фінансували призи для найкращих гравців, і це відбувається досі. Популяризації кіберспорту сприяв багатокористувацький режим гри, в якому гравці можуть змагатися один з одним через інтернет. Одними з перших популярних ігор були:

  • Quake; 
  • Counter Strike. 

У зв’язку зі зростанням популярності кіберспорту в 1997 році в США була створена професійна ліга гравців під назвою Cyberathlete Professional League. У той час Quake привернув увагу багатьох шутерів, оскільки це була перша гра, яка мала 3D-графіку та чат для спілкування гравців. Можливість поспілкуватися один з одним була для гравців, як ковток свіжого повітря.

Взаємозв’язок кіберспорту зі спортом

Електронна боротьба має багато спільного з найпопулярнішими спортивними дисциплінами. Найважливішим фактором кіберспорту є конкуренція, яка відбувається в ньому, як і в будь-яких інших спортивних турнірах. Крім того, такі змагання потребують наполегливих тренувань, щоб отримати шанс досягти вершини у своїй професії. Зрештою, в кіберспорті також потрібно витрачати багато часу, щоби стати хорошим гравцем.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Психофізичний стан і підготовка до змагань 

Варто розглянути питання психофізичних умов і підготовки до змагань з електронних видів спорту. Основою для того, щоби стати хорошим конкурентом в кіберспорті, є концентрація та рефлекси. Це основні функції, корисні під час комп’ютерних ігор. Це пов’язано з тим, що дії ігор досить швидкі.

Кіберспорт — це не шашки, в яких можна довго думати над своїм ходом. У комп’ютерних іграх потрібно мати інтуїцію, гравець повинен визначитися з вибором того чи іншого варіанту. Хороша координація також дуже важлива в кіберспорті, вона допомагає правильно натискати клавіші під час змагань. Найчастіше її можна тренувати за допомогою плавання або інтервальних тренувань.