Все про те, як правильно оцінити багатоквартирний будинок

Вибір житла – відповідальний крок, який потребує виваженої оцінки всіх «за» та «проти». Побоювання з часом розчаруватися у придбанні змушує перевіряти та перевіряти ще раз інформацію в пошуках кращої пропозиції.

Який варіант можна назвати оптимальним: за ціною, якістю інфраструктури, місцезнаходженням та оздобленням? І як знайти житлову площу, яка відповідатиме всім вашим потребам? Якщо йдеться про Житомир, то можмо одразу порекомендувати https://river-city.com.ua/

Обираємо район

Місце розташування нерухомості – ще один найважливіший критерій, яким слід керуватися при її придбанні. Саме він багато в чому визначає якість подальшого проживання в новому будинку. При порівнянні варіантів необхідно звернути увагу на такі моменти:

Транспортна доступність

Чим швидше ви можете потрапити на роботу, навчання або в інші місця, що найчастіше відвідувані (в торгові центри, лікарні, дитячі садки, секції і т.д.), тим вигідніше для вас.

Умови для дітей

До цього пункту слід віднести наявність добрих освітніх закладів поблизу, а також віддаленість від дитячих садків, різноманітних секцій та інших закладів для різнобічного розвитку вашої дитини.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Екологічна ситуація

Оцінюється за чотирма показниками:

Чистота повітря – перевіряємо, чи є поблизу житлового комплексу промислові підприємства, яка близькість до дороги/вихлопних газів, чи розташовані поблизу сміттєзвалища.

Якість води – у Житомирі вона відповідає нормативам у всіх районах.

Рівень шуму – найгірше людям, які живуть неподалік аеропортів і автострад.

Рівень радіації – не найкритичніший фактор для Житомира, де регулярно проводиться моніторинг стану навколишнього середовища, а одним із обов’язків добропорядного забудовника є радіаційний контроль будматеріалів.

Інфраструктура

Їй також приділяється велика увага – практично у кожному районі Житомира є торгові центри, лікарні, спортмайданчики, аптеки, школи тощо. Для деяких може бути небажаним проживання в безпосередній близькості до об’єктів культурної та історичної спадщини, стадіонів, концертних залів, оскільки крім очевидних переваг такого місця розташування квартири є і свої недоліки: високий рівень шуму, велика транспортна завантаженість у дні проведення заходів.

Стан будинку

Оцінюємо не лише матеріали, з яких було зведено будівлю, оздоблення та планування, а й якість функціонування основних комунікацій (опалення, водопостачання, каналізація, проводка тощо). Потрібно дізнатися, чи є в будинку ліфт, пандуси для інвалідів (актуально для людей з обмеженими можливостями).

Важливим є і підтримання безпеки. Обладнання під’їздів системами відеоспостереження та домофонами робить проживання у багатоквартирному будинку спокійним та комфортним.

Перевіривши будинок зсередини, огляньте зону, яка прилягає до нього – вона повинна бути облаштованою і чистою. Вітається озеленення прилеглої території, наявність дитячого майданчика, обгороджене місце для вигулу собак, клумб. Також велике значення має стан паркування, її вид (надземний або підземний, з гостьовими місцями або без них).

Обслуговування будинку

Обов’язково перевірте інформацію про діяльність компанії, що управляє. Від якості її роботи багато в чому залежить, чи буде вам комфортно жити у новій квартирі чи ні.

На що слід звернути увагу?

Чи є сміття у під’їзді, написи на стінах. Оптимальний варіант – чистота та наявність графіка прибирання. Яка вартість житлово-комунальних послуг? Найпростіший спосіб перевірити, чи не вище вона, ніж на колишньому місці – порівняти платіжки.

Які ремонтні роботи вже проведено – про це можна дізнатися у мешканців або безпосередньо у представників ЖКГ. Не зайвим буде уточнити, хто займається обслуговуванням будинку – компанія, що управляє, або товариство власників житла.

Поверхи

Найменшою популярністю користуються квартири на першому та останніх поверхах. Порівняємо їх характеристики, щоб з’ясувати, чи справедливо відмовлятися від цих варіантів.