Типи ноутбуків для роботи, навчання та ігор: критерії вибору

Усе починається з думки — хочу придбати ноутбук. Потім відбувається тривалий процес пошуків та вибору. Навіть, якщо ви приблизно знаєте потрібний вам формат, важко визначитись. А все через великий асортимент — він постійно оновлюється. Для спрощення процесу потрібно визначити перелік завдань, які й стануть основою для вибору обсягу пам’яті, продуктивності, швидкодії та інших параметрів.

Вимоги до ноутбука для роботи та навчання

Почнемо з того, що робота буває різна. Для офісної підійдуть моделі середньої продуктивності. У такому форматі не передбачається використання важких програм, які потребують суттєвого ресурсу, але і брати із зовсім слабкою начинкою та з обмеженим функціоналом теж не варіант.

Подивіться, щоб у ньому був встановлений диск SSD. Він швидше працює за свого попередника HHD. У процесі роботи програми не будуть гальмувати. Зайдіть подивитися різні моделі ноутбуків на сайт https://eldorado.ua/uk/notebooks/c1039096/ для вибору оптимального варіанту.

Для офісної роботи буде достатньо оперативної пам’яті на 4 ГБ с частотою процесора 2,5 ГГц. Для простих завдань 2–4 ядра також вистачить. Аналогічно все і з ноутбуками для навчання. Переважно для цих завдань вибирають у середньому ціновому діапазоні:

  • ASUS X515EA-BQ311 Transparent Silver;
  • ACER Aspire 3 A315-23-R84G Charcoal Black;
  • ASUS X515EA-BQ1461 Slate Grey;
  • LENOVO IdeaPad 3 15ITL6 Arctic Grey;
  • LENOVO V14 Iron Gray Texture.

На власний розсуд потрібно вибрати розмір екрану. Для офісу підійде 15,6 дюйма. Для ігрового формату переважно обирають 17,3 і більше, хоча на ринку пропонують і з екранами 14 дюймів.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Ігровий ноутбук та вимоги до нього

Із цією категорією техніки не може бути легких рішень. Гра просто буде технічно недоступна, якщо софт та залізо не можуть забезпечити гідний геймерський процес. Подивитися перелік ноутбуків із потужними характеристиками можна на сайті https://eldorado.ua/uk/notebooks/c1039096/producer=apple/ для розуміння, наскільки великий вибір моделей.

Серед основних вимог до ігрових лептопів є наявність CPU на 6–8 ядер, частота 4,5 ГГц, кеш 8 МБ, потужна відеокарта й обов’язково система охолодження. Надмірні навантаження — ключовий момент для геймерської техніки. Серед актуальних моделей ноутбуків подивіться на такі:

  • ACER Nitro 5 AN515-57-58Y7 Shale Black;
  • LENOVO IdeaPad Gaming 3 15IHU6 Shadow Black;
  • ASUS ROG Zephyrus G14 GA401QM-K2334 Eclipse Gray;
  • DREAM MACHINES RG3050Ti-17 Black.

Ноутбуки для роботи, навчання чи ігор відрізняються навіть у межах своїх груп. Вибір залежить не лише від технічних параметрів, але й від доступного бюджету. Якщо шукати оптимальний шлях, потрібно спочатку визначитись із ціновим діапазоном. А вже в ньому аналізувати запропоноване. Головне, щоб ваші очікування та результат вибору збіглися.