Склад рідини для вейпінгу та її безпечність

2024-01-24-16-46

Вейп активно витісняє звичайні цигарки з життя сучасної людини. Причин дуже багато: відсутність неприємного запаху, компактність, доступність та безпека. Щодо останнього показника, то щодо цього існує кілька думок. Одні кажуть, що заправки до вейпу мають абсолютно чистий склад, тому при використанні організм не насичується смолами та продуктами горіння. Друга категорія впевнена, що вдихання пари хімічних реагентів нічого хорошого організму не приносить. Для повного розуміння цього питання необхідно розглянути заправки та їх склад більш докладно.

Складові запровок для вейпінгу

Незалежно від ціни, країни або виробника, всі жижі для паріння мають ідентичну основу, яка представлена чотирма компонентами:

  1. Гліцерин (VG). Візуально це безбарвна масляниста рідина, яку можна розчинити у воді. Речовина активно використовується в косметології, фармацевтиці та харчовій промисловості, що наголошує на безпеці для людини. Це основа заправки, яка відповідає за якість розкриття аромату та смаку. Представники вейп-шоп Cloudy розповіли, що збільшення концентрації гліцерину у складі рідини веде до формування більш насиченої густої пари.
  2. Пропіленгліколь (PG). Речовина без запаху з невеликою в’язкістю, має властивість підсилювати смакові властивості рідини, що дозволяє отримати більш насичений смак. Головне завдання даної рідини у складі заправки – розчинення гліцерину, посилене пароутворення та передача аромату. Дана рідина є абсолютно безпечною для людини та має легкий знезаражуючий ефект.
  3. Ароматизатори. Ключовий компонент, що формує смакові якості заправки. Це натуральні ароматизатори створені на основі природних продуктів. Це гарантує безпеку речовин. Більше того, кожен компонент проходить багаторівневе дослідження на предмет відсутності токсинів.
  4. Нікотин. Є чотири типи: векторний, гібридний, вільний чи соєвий. У будь-якому з варіантів це якісна речовина з високим ступенем очищення та безпеки для користувача. Важливо відзначити, що багато заправок зовсім не містять нікотину, що дозволяє насолоджуватися смачним процесом паріння.

Всі ці компоненти є безпечними та не мають прямої загрози для здоров’я вейпера. Більше того, заправки можуть відрізнятися концентрацією гліцерину та поліпропілену, що впливає на смак, пар та удар по горлу.

Що шкідливіше тютюн чи вейп

Електронну сигарету було створено як альтернативу небезпечному курінню. Дійсно проведені дослідження показали, що в процесі вдихання диму від тютюну в організм потрапляє близько 4000 канцерогенів та смог, які отруюють органи. Вейпінг – це вдихання пари, яка сформована на основі безпечних продуктів.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Для об’єктивності слід зазначити, що довгострокових тестів щодо впливу електронних сигарет на організм немає. Максимальні за тривалістю дослідження зайняли три роки, внаслідок чого не було виявлено негативних впливів. Зрозуміло, що вейпінг до кінця не вивчений та не чинить прямого благотворного ефекту, при цьому можна точно сказати, що паріння більш безпечний процес ніж куріння тютюну.

Яка небезпека здоров’ю від вейпу

Якщо ви дбаєте про своє здоров’я, то потрібно купувати якісні заправки чи картриджі, створені на основі високоякісних та безпечних інгредієнтів. При покупці жижі важливо уважно вивчити склад, щоб переконатися в натуральності.

Що стосується прямої шкоди для організму, то дійсно це може бути, якщо парити нікотинові заправки без зупинки. Таким чином можна досягти високої концентрації нікотину, що призведе до проблем зі шлунком, дихальними шляхами, ЦНС, печінкою та серцево-судинною системою. Зіткнутися з такими проблемами можна, якщо парити не випускаючи девайс з рук. Якщо ж у складі заправки нікотин відсутній, то подібні негативні реакції не стосуються цього пристрою.