Як вибрати правильний щоденник для досягнення своїх цілей

Здавалося б, 21 століття — час, коли комп’ютерні технології оточують нас на кожному кроці. То навіщо потрібно заводити блокнот планер, якщо можна просто запустити програму на своєму смартфоні? Так, на перший погляд, це куди простіше, але насправді таким чином у вас не виробляється звичка планувати справи. У смартфоні дуже легко видалити будь-який пункт, щоб ваша душа спокійно переконувала себе, що на сьогодні вона зробила все, що могла. Також не варто забувати, що коли ви плануєте в смартфоні, можна легко відволіктися на такі речі, як ігри, соціальні мережі та інші дуже цікаві сторінки в інтернеті. Крім того, якщо ви використовуватимете щоденник під час важливих переговорів, то справите враження людини, яка знає ціну часу та поважає її. А ось використання смартфона може викликати у співрозмовника сумнів у вашій зацікавленості.

Як вибрати щоденник?

Існує безліч блокнотів. Кожен може підібрати те, що потрібне саме йому. Але все ж таки є кілька важливих правил, яких варто дотримуватися, коли вибираєш собі паперового друга.

  1. Найголовніше правило: щоденник повинен обов’язково вам подобатися. Бажано так сильно, щоб у вас часто виникало бажання знову взяти його в руки і погортати, чим ви вкотре нагадаєте собі про справи. Якщо не врахувати цей пункт, є величезний ризик, що блокнот буде припадати пилом на дальній полиці.
  2. Міцна обкладинка. Це справді дуже важливий момент. Обкладинка має бути настільки міцною, щоб ви могли щодня класти блокнот у сумку, не переживаючи про те, що він розвалиться по дорозі.
  3. Розмір. Найоптимальніші та найпоширеніші варіанти — А5 та А6: легко носити з собою, зручні у використанні… Чи це не диво?
  4. Розмітку. У цьому плані варто сказати, що кожному своє. Якщо ви багато записуєте, вибирайте лінійку. Якщо ваше життя крутиться навколо розрахунків та цифр, то клітину. Блокнот у крапку підходить тим, хто багато креслить, але хоче акуратності у щоденнику. Ну а нелінований блокнот підходить тим, хто любить робити ескізи та нариси.

Як вибрати власну систему планування?

На даний момент найпопулярнішою системою планування є Bullet Journal, адже її можна легко підлаштувати під себе. Вона містить елементи планера і особистого щоденника, і навіть дозволяє швидко знаходити потрібну інформацію з допомогою спеціальних символів. Важлива умова системи: усі сторінки мають бути пронумеровані. На першій сторінці щоденника завжди розміщується зміст, а також визначення ваших символів: у Bullet Journal зазвичай використовують точку (завдання), перекреслену точку (виконане завдання) та стрілку (перенесене завдання).

Але якщо з якихось причин вас не влаштувала система планування, то є й інші. Наприклад, Getting Things Done (GTD). Її суть полягає в тому, що ви записуєте навіть маленькі та незначні справи, тим самим звільняючи голову та дозволяючи їй думати не про кількість справ, а про те, як їх виконати. Ця система має величезну кількість шанувальників по всьому світу, і за нею навіть написана книга, де автор, Девід Аллен, розкриває всі дрібниці і секрети свого творіння. Якщо вас зацікавив спосіб, то книга називається «Getting Things Done: The Art of Stress-Free Productivity» або «Як упорядкувати справи. Мистецтво продуктивності без стресу».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Також варто згадати систему 1-3-5, суть якої полягає в тому, що щодня ви плануєте одну важливу справу, три середні за складністю та п’ять дрібних. Таким чином щодня ви виконуєте 9 справ. Здавалося б, зовсім небагато, але згодом ви помітите, що ваші завали зникають, а продуктивність підвищується.