Рушник на весілля: що потрібно знати

 

Хочете зіграти весілля в українському стилі і зробити його оригінальним, що запам’ятовується? Не забудьте про атрибутику – обов’язково використовуйте весільні рушники https://vzhe-vzhe.com/dlya-domu/vesilni-rushniki/. Ці декоративні рушники домотканого типу знадобляться при вінчанні, а також для проведення конкурсів та зустрічі батьків із короваєм. Весільний рушник легко стане першою сімейною реліквією.

Ідеально, якщо наречена займається вишиванням та може сама виготовити рушник на весілля. В обряді є магічний сенс – згідно з традиціями, вона має працювати з позитивними думками, щоб наділити виріб енергетикою, запрограмувати його на допомогу молодій сім’ї, щасливе майбутнє. Куплені рушники ніколи не зрівняються за силою з тими, яким вишиті власноруч. Якщо ж майбутня дружина не хоче займатися вишиванням або не знайома зі складними схемами, варто замовити виріб досвідченої рукодільниці або придбати готовий варіант. Ціни доступні для кожного.

Різновиди рушника та їх призначення

На традиційному весіллі прийнято використовувати до 40 рушників, які дівчині доводилося вишивати самій. Іноді в цій нелегкій справі допомагали родичі та подруги. При цьому кожен із 40 елементів мав певне значення. На сучасному урочистості використовується не більше 4-5 видів рушників, що виступають як обереги. Магічне значення їм надають:

  • вишиті символи;
  • колір;
  • кількість та розташування окремих елементів.

Рушники після церемонії слід дбайливо зберігати як першу сімейну реліквію. Їх не можна віддавати будь-кому, здавати на прокат. Можна лише передати речі у спадок своїм дітям. Якщо сімейне життя виявилося щасливим, успішним, дозволяється поділитися схемами вишивок з іншими людьми.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Рушник для вінчання під ноги

Це найголовніший елемент, що обов’язково використовується при вінчанні. Раніше під час церемонії наречені вставали на нього колінами, сьогодні можуть вступати і ногами. Тому небажано, щоб на вінчальному полотні були зображені лебеді або голуби, що символізують молодих. Вважається, що, встаючи на рушник для вінчання ногами, можна розтоптати майбутнє. Варто відмовитися від виробів із мережками, мереживними вставками. Ідеальний рушник на весілля – виріб із геометричним або рослинним орнаментом.

Божник, або благословенний рушник для ікони на весілля

Призначені для прикраси ікон, які батьки використовують для того, щоб дати благословення молодим перед шлюбом. Їх відрізняє від інших видів багатше забарвлення, своєрідна вишивка з переважанням яскраво-червоної нитки. Як правило, на благословенних рушниках для ікон зображуються візерунки з геометричних фігур, чудові рослинні фактури. На полотні нареченого вишиваються виноград, дубове листя, на варіанті для нареченої – гілки калини, квіти троянди тощо.

Хлібосольний рушник для короваю на весілля

Традиційний момент кожного весілля – зустріч пари батьками після вінчання. При цьому обов’язково має бути весільний коровай, що лежить на рушнику. Стосовно цього виду текстилю немає жодних обмежень. Виріб може бути яскравим, прикрашеним будь-чим: птахами, квітковими орнаментами, деревами, весільними кільцями, побажаннями нареченому з нареченою.

Союзний – для зв’язування руки нареченої з рукою нареченого

Символізує міцність зв’язків між двома людьми, що люблять, сімейне щастя, єднання, взаємну прихильність. Краще вибрати полотно з рослинним орнаментом, вишитими іменам наречених або з побажаннями кохання, щастя. Цей вид рушника використовується для перев’язування рук молодят у РАГСі або в церкві. Для вишивки можна використовувати нитки будь-яких кольорів.

Великі настільні рушники для весілля

Ці вироби – доріжки на стіл – чудово прикрашатимуть будь-який весільний банкет. Вони можуть бути з канви, бязі, конопляного полотна, вафельної тканини. У настільних рушниках багато білого, червоного та інших яскравих кольорів залежно від візерунка, що використовується, і малюнків. На тканині часто зображаються:

  • квіти, наприклад, троянди, що символізують відродження, сонце, або лілії – символ невинності;
  • виноград – знак плодючості, багатства;
  • птахи, наприклад, павичі – символ сім’ї, енергії розвитку, вдосконалення;
  • дерево роду, що символізує зв’язок поколінь, сімейне щастя.