Поради по вивченню англійської для людей з рівнем Pre-intermediate

Вивчення англійської мови — це комплексний процес, який залежить від багатьох факторів. Іноді в навчанні можуть виникати періоди «застою», коли ви докладаєте таких самих зусиль, що й раніше, але результати дуже незначні чи їх немає взагалі. Найчастіше такі періоди, які називають «ефектом плато», виникають на рівні Pre-Intermediate та Intermediate.

Через це проходить переважна більшість усіх людей, що вивчають англійську чи будь-яку іншу іноземну мову. Тому не переймайтеся і просто навчайтеся далі.

Методи, які можуть допомогти подолати застій і поліпшити знання мови

  • Продовжуйте займатися з викладачем. Багато хто з людей, які вивчають англійську, досягнувши рівня Pre-Intermediate, припиняють заняття з викладачем і починають самостійне навчання. Щоб поліпшити своє знання мови, бажано продовжувати уроки з учителем, який завдяки власному досвіду знає, як подолати «ефект плато». До того ж навчання з викладачем дисциплінує — не дає можливості пропускати уроки.
  • Спробуйте скористатися допомогою носія мови, який зможе навчити вас природного спілкування з використанням у мові ідіом та сленгу — усього того, чим відрізняється мовлення людини, для якої англійська є рідною. Вдала ідея — поєднувати заняття з носієм та україномовним учителем, це також дасть гарний результат.
  • Не втрачайте швидкість навчання. Існує думка, що на рівні Pre-Intermediate навчання може бути не таким інтенсивним, як раніше, адже ви знаєте вже достатньо й потрібно лише вдосконалювати отримані навички. Але все навпаки — обсяг матеріалу на наступних рівнях значно більший. Тому не слід уповільнювати процес навчання. Навпаки, краще пришвидшити його. Приділяйте належну увагу розмовній практиці, щоб досягти головної мети — навчитися говорити швидко та грамотно. А додатковою мотивацією стане успішно складений тест на www.check.grade.ua.
  • Знайдіть цікавих співрозмовників. Регулярне спілкування англійською на різноманітні теми та з різними людьми допоможе швидко поліпшити мовні навички. Використовуйте будь-яку можливість для вдосконалення усного мовлення: відвідуйте розмовні клуби чи знайдіть собі іноземного друга для спілкування в інтернеті.
  • Підготуйтеся до іспиту. Це надзвичайно дієвий спосіб досягти чергового рівня володіння англійською. Наприклад, під час підготовки до FCE ви будете виконувати низку завдань для рівня Upper-Intermediate. Пройти безкоштовний тест і визначити свій мовний рівень можна на сайті https://check.grade.ua/.
  • Слухайте подкасти й дивіться більше фільмів та серіалів, де можна почути різні акценти, а потім переказуйте зміст почутого своїми словами, заодно додатково прокачаєте навичку говоріння.
  • Індивідуалізуйте навчання. Людина набагато краще запам’ятовує інформацію, яка її цікавить, витрачаючи при цьому менше енергії. Тому за допомогою улюблених книг мову можна вчити набагато ефективніше, ніж використовуючи спеціально підібрані тексти, які вас абсолютно не цікавлять.

Ці поради прості й доступні, але вони дійсно допомагають впоратися з «ефектом плато» та поліпшити свою англійську.

 

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал