Огляд творчості Брендона Сандерсона

image

Хочете почитати захопливе фентезі? Тоді насамперед потрібно обирати найкращого автора! Таким є американський письменник Брендон Сандерсон, відомий своїми фентезійними та науково-фантастичними творами, епічними серіями та якістю письменницького стилю. Він є автором бестселерів, які завоювали безліч нагород і отримали визнання як читачів, так й критиків. Дізнаємося основні риси творчості, особисті досягнення автора та яку краще купити художню літературу, щоб насолоджуватися читанням.

Особливості творчості

Роботи Брендона Сандерсона популярні в усьому світі насамперед завдяки унікальності написання, детально опрацьованими складними світами, в яких значущість має кожна деталь. Теж саме стосується опису персонажів, кожен з яких немов оживає зі сторінок, вирізняється багатошаровим характером і обов’язково запам’ятовується читачеві. Він часто використовує моменти, що інтригують, несподівані повороти сюжетів захоплюють історією, тримають у постійній напрузі. Кожен роман, написаний Сандерсоном, вирізняється яскравою багатогранною, але зрозумілою мовою, котра надає історії реалістичності, робить її привабливою для кожного.

Найкращі твори

Цього року одним із літературних проривів став роман «Небовись», який щойно вийшов. Він про юну войовницю, яка мріє злетіти в небо, аби стати однією з тих, хто захищає людську расу від інопланетної. Книжку варто почитати насамперед тим, хто вже став трепетним шанувальником автора. Для тих, хто ще не знайомий із творчістю Брендона Сандерсона пропонуємо добірку найкращих творів:

  • «Народжений туманом» – епічна фентезійна серія, що належить до ранньої творчості письменника. Складається з кількох книжок, що розповідають історію боротьби проти магічної системи управління металами та тиранії.
  • «Архів Буресвітла” – ще один легендарний цикл книг, дії якого розгортаються у світі Рошар. Безліч персонажів, складні сюжети, використання магії та різноманітних духовних знарядь – те заради чого варто купити художню літературу цього жанру.
  • «Infinity Blade» – поки що роман можна знайти лише іноземною мовою. Заснований він на популярній однойменній серії відеоігор. У новелізації, що вийшла 2011 року, розповідається історія героя, який рятує свого батька, борючись проти бога-лиходія.
  • «Колесо Часу» – багатосерійний твір-бестселер, який став відомим насамперед завдяки іншому автору – Роберту Джордану. Однак письменник помер, а роботу над епічним фентезі довірили Брендону Сандерсону, з чим він успішно впорався, адже останні три романи історії мали колосальний успіх.

Досягнення

На сьогодні письменник вважається одним з найуспішніших, найбільш продаваних, значущих та визнаних серед авторів у жанрі фентезі. Це можна сказати з огляду на те, що практично всі його роботи відзначалися преміями, включно з Hugo, Nebula, Locus і Goodreads Choice Awards. Якщо «Небовись» зараз тільки претендент на звання бестселера, «Народжений туманом» давно ним став. «Хроніки Буресвітла» не тільки був популярним у читачів і отримав позитивні відгуки критиків, а й здобув різноманітні нагороди, особливо «Шлях Королів» та «Слова Сяйва». Навіть завершуючи не свій твір Сандерсон проявив увесь свій динамічний потенціал, адже в його виконанні «Колесо Часу» отримало найвищу оцінку.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Як бачимо, творчість письменника користується особливим визнанням у читачів завдяки таланту автора та унікальній особливості письма. Досить почати читати будь-який з його романів чи повістей і вже відірватися буде неможливо.