Лофт – це індустріальний стиль, який сформувався в 1940-і роки в Нью-Йорку. У той час економіка країни була в занепаді: багато підприємств закривалися, залишаючи після себе порожні промислові приміщення. Щоб використовувати нерухомість з вигодою, влада вирішила віддавати будівлі населенню.
Заповзятливі жителі міста орендували або викуповували промислові об’єкти для запуску міні-виробництв. Люди, які не хотіли зв’язуватися з бізнесом, переробляли приміщення для житла.
Від підприємств залишалися не тільки квадратні метри, а й меблі – металеві стелажі і столи з грубого необробленого масиву дерева. Вони-то і стали однією з характерних рис стилю лофт.
Сучасний лофт https://oakshop.com.ua/ давно переселився в типове житло. Стіни вже необов’язково цегляні або бетонні, а стелі – високі з балками.
Лофт погано уживається в невеликих приміщеннях в основному через масивні меблі. Чим грубіше і індустріально виглядає шафа, стелаж або ліжко, тим краще. Вишукування неприпустимі: форма меблів проста, лаконічна, а дизайн – мінімалістичний.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Але у меблів в стилі лофт є свої переваги. Вони функціональні і практичні. Металевий або дерев’яний каркас роблять їх міцними і надійними. Їх часто зміцнюють куточками і клепками, які роблять конструкцію ще більш стійкою. Деякі деталі можна зробити самостійно. Наприклад, зібрати стелаж і полиці з водопровідних труб, пофарбованих у чорний колір.
Спочатку в лофт не використовували нові меблі, а переробляли те, що залишилося від виробництва. Потертості, тріщини, відколи, нерівні, шорсткі поверхні – все те, що в звичайних меблях вважалося б браком – в стилі лофт незамінне.
Традиційно найбільш лофтовим вважається чорний колір. Але в інтер’єрі використовують також сірий, коричневий і цегляний відтінок червоного. Вони складають основу лофт, переважну базу. Але це не означає, що від яскравих кольорів і деталей потрібно відмовитися.
Будь-які колірні вкраплення допустимі, але використовувати їх краще в текстилі і декорі. Підбираючи відтінок, варто зупинитися на приглушених тонах. Синій, теракотовий, бургундський, оливковий і болотний будуть мати гарний вигляд у темному лофтовому інтер’єрі.
Не варто забувати про живі рослини і квіти. Вони виконують роль декору в інтер’єрі і привносять в нього активний колір. Але в лофт краще вибрати рослини з великими листками, а також ліани і пальми. Зробити обстановку трохи яскравішою допоможуть хости і інші рослини з строкатими прожилками на листках.
Матеріали для виготовлення меблів за час існування стилю лофт практично не змінилися: метал (сталь, мідь, латунь), натуральне дерево, грубий фактурний текстиль, шкіра, ручки і декор з підручних засобів, наприклад, металевих запчастин. Для корпусних меблів часом використовують бетон і фасади, покриті мікроцементом.