Камера iPhone 14 Pro може більше: як зробити макрознімки на смартфон

123

Смартфони лінійки Про Apple відрізняються високою якістю зйомки в різних умовах, все завдяки потрійному модулю камери. Залежно від вибраного об’єктива користувачі можуть робити портрети, відобразити архітектуру або гарний краєвид. Однак новітні iPhone 13 Pro і 14 Pro мають додаткову перевагу: можливість підійти до об’єкта дуже близько і зробити макрознімок. Розповідаємо, як досягти такого ефекту.

Що таке макрозйомка

Макрофотографія дозволяє наблизитися до об’єкта та робити екстремальні знімки крупним планом. Для цього сенсор камери повинен фокусуватися на об’єктах, що знаходяться на відстані 2-3 см від нього. Цей тип зйомки особливо популярний серед фотографів, які хочуть відобразити деталі комах, квітів або інших дрібних об’єктів.

Apple додала цю можливість у лінійку своїх пристроїв нещодавно, дозволивши наводити фокус на об’єкти, розташовані всього в 2 см. Зазвичай для цього потрібен окремий модуль, проте виробник додав можливість робити подібні знімки на ширококутний об’єктив.

Виділимо всі моделі iPhone, які підтримують зйомку макро:

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

  • iPhone 13 Pro;
  • iPhone 13 Pro Max;
  • iPhone 14 Pro;
  • iPhone 14 Pro Max.

Зверніть увагу, що хоча базові iPhone 13 та 14 оснащені 12-мегапіксельною ультраширококутною камерою, макрозйомка на них неможлива. Так що фотоентузіастам варто вибрати Айфон 14 Про для додаткового режиму або докупити зовнішню лінзу на свій старий телефон та наводити фокус на об’єкт самостійно.

Як знімати макро на iPhone 13 Pro або 14 Pro

Щоб робити макрознімки, достатньо використовувати стандартну програму камери. Розберемо процес детальніше:

  1. Відкрийте програму «Камера».
  2. Перебуваючи в режимі зйомки, піднесіть телефон до об’єкта. Переконайтеся, що ви перебуваєте на відстані менше 14 см від нього.
  3. Ваш iPhone автоматично перейде в режим макро і сфокусується на об’єкті. Ви можете переконатися в цьому за значком макрозйомки, який з’явиться в нижній лівій частині видошукача.
  4. Натисніть кнопку спуску затвора, щоб зробити знімок. За потреби під час макрозйомки можна збільшити зображення або використовувати нічний режим.

Завдяки широкій діафрагмі та збільшеній матриці фотографії виходять з великою кількістю деталей і виглядають приголомшливо.

Якщо ви не бажаєте використовувати режим, натисніть ліворуч, щоб вимкнути. Ви також можете приховати значок у видошукачі камери, перейшовши в «Налаштування» > «Камера» та деактивувавши опцію керування макрозйомкою.

Крім макрофотографій, на iPhone 13 Pro або iPhone 14 Pro можна записувати макровідео. Принцип той самий: перейдіть на вкладку «Відео», наблизьтеся до об’єкта зйомки, переконайтеся, що макрокамера увімкнена, і почніть запис. Макро можна використовувати в режимах сповільненої зйомки та таймлапс-відео.

Зверніть увагу, що для досягнення найкращих результатів необхідно забезпечити достатню кількість світла. В іншому випадку фото або відео вийдуть “шумними”. Але як тільки ви зрозумієте можливості вашого смартфона, зможете робити чудові знімки практично “на автоматі”.