iPad або електронна книга: який пристрій вибрати, якщо любите літературу

2024-05-02-17-38

З подивом дізнаємося, що за останні роки в Україні значно зросли продажі книжок. Українці полюбляють читати найкращі твори світової та сучасної української літератури. Причому зріс попит на книжки як у звичному паперовому, так і електронному форматі. У світлі таких втішних подій у багатьох виникає закономірне питання: який пристрій ліпше використовувати для читання – електронну книгу чи планшет Apple iPad? Якщо ця актуальна проблема цікава й вам, слід з нею краще розібратися.

iPad vs E-reader: на чиїй стороні сила?

Електронні читалки використовують особливу технологію зображення E-Ink, яка імітує звичайне чорнило на папері та дозволяє читати навіть при яскравому сонячному освітленні. Виникає враження ніби ви гортаєте сторінки паперової книжки. Цю технологію визнано найбільш безпечною для зору.

Правда, на щось більше з електронною книгою годі розраховувати. Цей гаджет створено саме для читання. Дорожчі моделі, які за ціною майже дорівнюють Айпадам від Епл, можуть мати вбудований браузер та декілька гігабайтів у вбудованому сховищі для зберігання ілюстрованих книжок, які можуть займати значні обсяги пам’яті.

Утім, Apple пропонує власні рішення, що значно поліпшують процес насолоди творами класиків української літератури:

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

  • першокласні екрани – IPS панелі, що забезпечують широкі кути огляду та природну передачу всіх нюансів зображення;
  • висока роздільна здатність Retina, Liquid Retina, Super Retina XDR – чіткішого зображення ви не побачите навіть у гламурних журналах, про зернистість можна навіки забути;
  • широкий динамічний діапазон HDR – якщо видання ілюстроване або доповнене фотографіями, ви зможете оцінити всі відтінки зображення. Це також добре для перегляду відео чи ігор – електронна книжка навряд чи підтримує такий функціонал;
  • TrueTone – фірмова технологія, яка підганяє баланс білого та колірну температуру під умови освітлення в приміщенні, де людина насолоджується процесом читання безсмертних творів української та світової літератури.

Зазначимо, що в травні 2024 року очікуємо на появу нового покоління планшетів Apple iPad Pro та iPad Air, які не лише будуть оснащені новими потужними процесорами, а й екранами на OLED матриці. А саме її визнано найбільш безпечною та енергоефективною. OLED екрани пропонують глибокий контраст та неймовірну точність передачі забарвлення.

2024-05-02-17-38-1

Що ж купувати: електронну книгу чи iPad для читання

Ціна на Айпад 9, який є найдешевшим планшетом Apple на нинішній момент, складає 12 999 гривень. Вартість електронних книжок Pocket Book починається з позначки 5 тисяч гривень. Різниця відчутна. Але відчувається і різниця в характеристиках:

  • iPad 9 – досить потужний планшет з екраном 10” та широкими функціональними можливостями, обсягом пам’яті 64 Гб та ОЗП 3 Гб. Пристрій підтримує підключення клавіатури Magic Keyboard. Також на екрані можна малювати чи писати за допомогою Apple Pencil першого покоління.
  • PocketBook 618 Basic Lux має екран 6 дюймів, 512 Мб оперативної пам’яті та 8 Гб у внутрішньому сховищі. Її можна підключати до Вай-Фай. Ви можете завантажувати книжки у різноманітних форматах.

Звісно, вибір завжди залишається за покупцями. Але маємо надію, що наша стаття допоможе вам зробити правильний вибір.