Які сучасні вокальні мікрофони бувають та де використовуються?

2023-08-22-13-08

Вузько спеціалізовані вокальні мікрофони – це девайси, які використовуються для запису або живого підсилення людського співу. Їхні технічні характеристики та конструкція повністю відповідають цій потребі та умовам використання (чи то студія звукозапису, чи великий або малий концертний майданчик). Єдиного стандартизованого мікрофону для цього звичайно ж не існує, але всі наявні моделі мають певні спільні риси. Докладніше розглянемо їх в огляді від фахівців інтернет-магазину Музлайн у нашому матеріалі.

Широкий асортимент на всі випадки життя

Умовно, всі існуючі вокальні мікрофони можна розділити на декілька основних категорій:

  • професійні сценічні та студійні девайси, які мають фантастичну якість звучання але коштують дорого;
  • напівпрофесійні мікрофони, які також можуть використовуватися як на сцені, так і в студії, але вирізняються уніфікованою якістю і середньою вартістю;
  • непрофесійні пристрої для караоке і тому подібних потреб.

При цьому, незалежно від категорії, мікрофони можуть бути дротовими і бездротовими, у форматі гарнітури або з ручним тримачем.

Традиційно вокальні мікрофони мають кардіоїдну спрямованість, та можуть бути як конденсаторними, так і динамічними, в залежності від переваг бренда виробника.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Які характеристики вокального мікрофона найважливіші

Всі технічні аспекти, що зумовлюють роботу вокального мікрофона, направлені головним чином на як найточнішу передачу усіх властивостей вокального звуку. Не секрет, що людський голос унікальний, і цю унікальність доволі важко передати без часткових або суттєвих викривлень звуку. Основна задача будь-якого мікрофона – точно, експресивно, детально та без будь-яких спотворень передавати красу та неповторність голосу вокаліста.

2023-08-22-13-08-1

Передпідсилювачі що використовується разом з такими мікрофонами, доволі часто трохи підфарбовують голос, надаючи йому більш виразної палітри, теплоти та глибини. Професійні співаки витрачають певний час на пошук ідеальної комбінації мікрофона та передпідсилювача, яка би прикрашала їхні голоси і не завдавала при цьому шкоди в плані якості. Як показує практика експертів інтернет-магазину Muzline – це доволі дорога справа, особливо в сегменті про. Серед напівпрофесійних та непрофесійних девайсів найкращою рисою мікрофона вважається універсальність – ці пристрої підходять під усі голоси, але водночас, для тих хто цінує унікальність, це є недоліком. Він компенсується невисокою вартістю девайса та його надійністю і можливістю у будь-який момент без втрат бути заміненим на аналогічну модель.