Які недоліки Apple watch?

Одне з найбільш частих питань у магазинах техніки: “Що вибрати – Apple Watch або фітнес-браслет?”. Якщо вам потрібна швидка відповідь, то відразу йдіть в кінець поста в розділ “резюме”.

Apple відмовилися від підрахунку кроків і в голову своєї системи поставили підрахунок “активних калорій”, “активних хвилин” і “активних годин”. Все це красиво візуалізували, але вийшла нісенітниця.

Активні калорії – це калорії, які ви витрачаєте, коли рухаєтеся і займаєтеся спортом. Тобто, якщо ви лежите весь день, то калорії ваш організм теж витрачає, але годинник їх не враховує. Можна виставити собі щоденну мету по активним калоріям.

Взагалі, applewatch рахує ці калорії дуже неточно. В основному він розуміє тільки біг і ходьбу. Всі інші види спорту і активного відпочинку він не розуміє. Більш того, якщо на годиннику включити додаток “тренування”, то годинник буде вважати значно більше активних калорій, ніж при вимкненому додатку, не дивлячись на те, що темп і навантаження ви не поміняєте. Загалом, брешуть.

Активні хвилини – це хвилини, коли ви займаєтеся спортом, ну або коли годинник вважає, що ви займаєтеся спортом. При цьому, можна віджиматися, качати прес і присідати протягом години і годинник  не зарахує мені жодної хвилини активності, а потім спуститися вниз і викинути сміття і годинник зарахує аж 5 хвилин вправ. Загалом, знову бреше.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Активний годинник – це годинник, коли ви хоча б пару хвилин протягом години рухалися. Якщо ви цілу годину сидите за компом або перед телевізором, то в 50 хвилин цієї години годинник пискне і запропонує вам пару хвилин прогулятися. Досить встати і сходити на кухню або в туалет. Apple впевнені, що “годин з розминкою” в добі у вас повинно бути не менше 12. До речі, це єдиний показник, де годинник посилає вам будь-які сигнали і мотивує вас на додатковий рух.

Ще годинник вміє вимірювати пульс, але робить це вкрай неточно і нерегулярно. Більш того, пульс ніяк не візуалізується через додаток і його можна подивитися тільки в програмі Apple Health, який теж залишає бажати кращого.

Ще в годиннику є багато інших додатків, але користуватися ними незручно.

Плюси: Вібрують, коли на телефон приходить телеграммка, повідомлення або лист.

Мінуси: Ціна. Незручний додаток. Не водонепроникні. Батарею треба заряджати кожен день, а якщо включати програму “тренування”, то і на півдня може не вистачити. Громіздкий і носити цілодобово незручно. Хочеться зняти, коли додому приходиш.

Висновок: Гарний модний гаджет, який має сенс купувати тільки якщо ви затятий фанат Apple. З точки зору фітнесу – так собі.