Які книжки є популярними серед українців у 2023 році?

2023-10-23-19-23

У ці непрості часи, читання паперових та електронних книг знову стало в тренді. Провідні українські видання вказують на те, що серед наших співгромадян більш затребуваними є твори з художньої літератури та історичного нон-фікшну. Ба більше, іноземці все більше купують книжки українських авторів, а українці – беруть до уваги роботи, які презентовані мовою оригіналу. 

Наприклад, на Yakaboo зробили певний ТОП бестселерів минулих років та сучасних творів, які здобули повагу серед українців. Серед них опинилися й “Treasures of Ukraine. A Nation’s Cultural Heritage” від PEN Ukraine, “Фактор Черчилля” Бориса Джонсона та багато інших. Також, люди не забувають про гарне дозвілля, яке мають змогу подарувати слоти від Vip Казино, що доступні у великому асортименті безкоштовно та цілодобово. 

Також, цього року було проведено дослідження, яке замовив Український інститут книги. Його проводила серед українців агенція Info Sapiens у період з серпня до вересня. Згідно з опитуванням, 54% наших земляків вказують, що їм зручніше читати книжки українською мовою. У дослідженні брало участь 1000 дітей від 6 до 17 років та 1000 дорослих, від 16 і старше. 

Яка художня література закордонних авторів стала популярною серед українців у 2023 році

2023-10-23-19-23-1

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У Yakaboo повідомили, що цього року найбільше дорослі люди беруть художню літературу. Це й не дивно, бо в подібних книгах завжди є інтригуючий сюжет, який допомагає відволіктися від сьогоденних проблем. Тож, до ТОПу 2023 року увійшли:

  • Донна Тартт “Щиголь” і “Таємна історія”;
  • Д. Роулінг (Роберт Голбрайт) “Чорнильно-чорне серце” (англійською та українською);
  • М. Міллер “Пісня Ахіла”, що незабаром з’явиться на полицях книжкових магазинів українською мовою.

Цікаво, що серед підлітків та юнаків передові позиції займає твір Лі Бардуго “Шістка воронів. Також, разом з цією книгою інколи замовляються 1 та 4 частини “Heartstopper” від Еліс Осеман. А, у якості додаткового чтива, беруться “Бабель: Або необхідність насильства” та перша частина “Макової війни” від Ребеки Кван.

Книги з України: які вітчизняні твори є більш затребуваними

Однією з популярних книг в Україні є “Несподіване кіно” Наталії Ясіновської. У ній зібрана серія оповідань про підлітків та їхнє життя, що буде цікаво, як батькам, так й дітям. Далі знаходиться відвертий роман Сергія Гридіна “Не такий”, що торкається різних життєвих тем, включно з дітьми, які залишені самі на себе.

Серед популярних є й детективні сюжети, на кшталт “Білого попелу” від Іларіона Павлюка. Тут йдеться про приватного детектива, який бажає розібратися у таємничому вбивстві пані у далекому хуторі. До того ж чималу відомість здобув історичний любовний роман про козака-шляхтича Юрія Рославця та його кохану, що була претенденткою на трон однієї з країн Європи 1770-х років. Це, “Володарка Понтиди” від Юрія Косача. 

І, це ще не повний перелік всіх популярних творів 2023 року. Як серед закордонних, так й українських авторів, є більше англо- та україномовних книжок, які захоплюють власним сюжетом. Тому, варто лише скористатися пошуком Гугл, та обрати гарний твір під власні уподобання.