Як обрати спецодяг та уніформу

Спецодяг – це засіб індивідуального захисту. Найчастіше використовується на виробництвах і підприємствах для запобігання від шкідливих і небезпечних для здоров’я факторів. Однак спец одяг може бути і атрибутом корпоративного стилю, наприклад, для службовців готелів, магазинів або банків.

Роботодавець в Україні зобов’язаний піклуватися про умови праці і забезпечувати працівників на виробництві спеціальним одягом. Це закріплено в наказах профільних міністерств. При цьому ніщо не заважає вам самостійно купувати спецодяг для роботи або використовувати його для активного відпочинку: на риболовлі, полюванні і т.д. головне, щоб характеристики спецодягу відповідали типу виконуваних робіт.

Спецодяг з поправкою на сезон

Безліч професій, пов’язаних з небезпечними виробництвами і вимагають єдиної уніформи, пояснює величезний попит на товари категорії Спецодяг. Головне підібрати речі потрібного вам функціоналу.

Зимовий захисний одяг розрахований для робіт в неопалюваних приміщеннях і на відкритому повітрі, тому до цієї екіпіровки висуваються особливі вимоги. Зимові моделі мають:

  • теплоізоляцію;
  • водонепроникність;
  • зносостійкість.

Одяг не повинен сковувати рухи або бути занадто важким і марким. Важливо зберегти презентабельний вигляд співробітника. Ця якість спецодягу дозволить вам носити його не тільки на роботі, але і в побуті.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Літній спецодяг повинен бути легким, дихаючим, але не втрачати при цьому захисних функцій. Використання сучасних матеріалів дозволяє не жертвувати комфортом заради функціональності. При цьому, виділення літнього робочого одягу досить умовно. Спецодяг без утеплювача використовується при проведенні робіт всередині приміщення: складських, ремонтних та інших. Виробництво спецодягу регламентується вимогами держстандартів, що служить додатковою гарантією високої якості продукції.

Вибір залежить від професії

Від чого необхідно захистити вашого працівника: від механічних, біологічних або хімічних загроз? Список професій, для яких необхідний спецодяг, великий. Залежно від специфіки роботи одяг наділяється різними захисними властивостями.

Водовідштовхувальне просочення як, наприклад, в цих костюмах, що складаються з куртки і брюк, необхідне для екіпірування працівників сфери ЖКГ, ремонтних послуг. Вона дозволить співробітнику довгий час працювати під дощем. Захист від загальних забруднень і механічного впливу рекомендований для водіїв, охоронців, працівників автосервісів і складів; такий захист забезпечує весь робочий спецодяг.

Безпечна робота в умовах поганої видимості неможлива без світловідбивних елементів на екіпіровці. Світловідбиваюча смуга, наприклад в костюмах з куртки і напівкомбінезона, пришивається на спецодяг для забезпечення безпеки працівників. Такий одяг підходить співробітникам дорожніх служб, аеропортів, залізниць.

Не менш жорсткі стандарти застосовуються до медичної уніформи: практичність, комфорт, стійкий до прання матеріал. Сьогодні вибір моделей для працівників сфери здоров’я і краси не обмежується традиційним білим халатом. Лікарям і співробітникам медичних центрів, лабораторій, салонів краси доступні всі моделі «цивільного» одягу: брючні костюми, сукні.

Використання спеціалізованого виробничого спецодягу (або так званого санітарного одягу) в харчовій галузі регламентується трудовим законодавством і санітарними нормами і правилами.  Багаторазова уніформа не тільки захистить від бризок гарячого масла, високих температур і гострих ножів, але і гарантує клієнту безпеку готової страви.

Представники багатьох професій разом зі спеціальним одягом використовують засоби індивідуального захисту рук (рукавиці, рукавички), і дихання, головні убори (каски, кепки), захищають очі і обличчя, а також органи слуху

Отже, підіб’ємо підсумки! Якісний спецодяг – це не тільки охайний зовнішній вигляд працівника. Вона покликана зберігати здоров’я людей! Тут немає дрібниць: матеріали, конструкції, барвники. Купівля високоякісного спецодягу-це завжди вигідно.