Як обрати комп’ютер для програмування: ідеальні варіанти для IT

Для успішної та комфортної роботи важливо підібрати правильний комп’ютер для програмування. Він має ефективно працювати в тій сфері програмування, якою займається користувач, або планує займатись в скорому майбутньому. Важливо правильно обрати необхідні конфігурації, які задовольнять всі вимоги програміста. Комп’ютерний магазин може запропонувати великий асортимент різних комп’ютерів від надійного виробника. Кожний користувач може купити вже готовий комп’ютер, або придбати деталі для самостійної збірки.

Комп’ютер для програмування

Оскільки програмування – це переважно просте написання коду, то немає потреби купувати потужний ПК. Для написання коду цілком достатньо звичайного комп’ютера із середніми характеристиками. Можна уявити три ситуації, коли програмісту знадобиться потужний комп’ютер:

  1. Якщо програміст створює сервер для обслуговування багатьох користувачів. Для цього є потреба в великому об’єму пам’яті та швидких процесорах.
  2. Якщо програміст займається машинним навчанням.
  3. Якщо ПК буде використовуватись в інших цілях, до прикладу, для ігор.

Для програмістів рекомендовані конфігурації ПК становлять:

  • Процесор – не нижче Intel Core i3-i5 або останні покоління Ryzen 5;
  • Оперативна пам’ять – мінімальний обсяг ОЗП 8 Гб, проте краще обирати не менше 16 Гб, щоб пристрій швидко працював одночасно з кількома задачами;
  • Диск SSD – необхідний для прискорення роботи комп’ютера та програм.

Потужний ПК потрібний лише в тому випадку, коли програміст виконує ресурсомісткі задачі або часто грає в комп’ютерні ігри. Для цього рекомендовано обирати системний блок з відеокартою, яка призначена для сучасних ігор.

Для програмування та ігор рекомендовані конфігурації ПК становлять:

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

  • Процесор – не нижче останніх поколінь Ryzen 7 та Intel Core і7;
  • Відеокарта – потужна відеокарта лінійки RTX 2070 або 30-ї серії;
  • SSD накопичувач – прискорює роботу ПК;
  • ОЗП – не нижче 17 Гб.

На що звертати увагу при виборі комп’ютера для програмування

Програміст може обирати серед стаціонарних комп’ютерів та ноутбуків, проте в обох випадках варто звертати увагу на певні характеристики.

Екран

Маленький екран на моніторі може стати причиною швидкої втоми очей та поганого самопочуття. До того ж так не зручно працювати. Обирайте великі екрани для комфортної роботи.

Розширення екрана

Показник впливає на якість отриманої картинки, тому варто використовувати Full HD та матову матрицю. Так очі не будуть втомлюватись і користувач зможе насолоджуватись якісним зображенням.

Клавіатура

Для програмістів клавіатура є головним інструментом, завдяки якому швидко прописується код. Вона має мати невеликий хід клавіш та бути тихою. Важливо подбати про актуальну розкладку та наявність підсвідки на літерах.  

Оперативна пам’ять 

Краще обирати найбільші показники, якщо комп’ютер необхідний не просто для прописування коду. Обирайте об’єм пам’яті згідно зі сферою програмування. Якщо вона потребує багатьох процесів, обирайте більшу пам’ять. Для комфортної роботи потрібно від 16 Гб.

Процесор

Основними характеристиками процесора є частота та ядра. Все працює за стандартним принципом – якщо їх багато, то це краще. Важливо звернути увагу на невеликий нюанс: наявність потоків у ядрах, через що навіть двоядерні комп’ютери мають обов’язково мати мінімум по 2 потоки.  

Об’єм жорсткого диска

Пам’ять комп’ютера можна поділити на два типи SDD та HDD. Перший тип пам’яті, переважно не є таким містким, як другий, однак він працює швидше та стабільніше.