Як новачку вибрати електрогітару

Не важливо чи ви хочете стати легендою музики, чи просто грати для близьких та друзів, потрібно підібрати гарний інструмент. При тому, коли людина переходить з акустики на електрогітару вона стикається зі своїми складнощами. Наприклад, в інтернет-магазин гітар в Києві є безліч варіантів, що можна навіть розгубитися.

Проте лякатися не варто, адже є гайди, які допоможуть з вибором. Якщо знати, на що звертати увагу, то ніяких складнощів бути не може.

2023-11-21-17-35

Вигляд

На перший погляд це той параметр, який ні на що не впливає, адже яка різниця як виглядає інструмент. Але є вірування, що від вигляду гітари залежить, який стиль музики на ній можна грати. Мовляв виробники «заточують» інструмент під певну музику. Насправді це мало стосується реальності. Музикант зможе на якійсь незграбній гітарі в стилі Ibanez Xiphos зіграти джазову композицію. Але це буде виглядати досить незграбно, тому публіка може не зрозуміти.

Які бувають електрогітари

На https://guitarhouse.com.ua/ru/elektrogitari-jackson/ ви знайдете два типи електрогітар:

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

  • Звичайні. Це пряма альтернатива акустичному інструменту. Здебільшого гітару роблять з цільного шматка деревини. Але звук видобувається не з резонуючого отвору, що знаходиться в деці, а через спеціальні датчики, які розташовані під струнами;
  • Бас-гітари. Зазвичай в такого інструменту чотири струни, які вивільняють звуки в басовому діапазоні. Також може бути п’ять та навіть більше струн, але такі інструменти зустрічаються в край рідко. Вони зазвичай призначені для професійних музикантів.

Також звичайні електрогітари мають відгалуження у вигляді напівакустичних інструментів. В них є акустичний корпус з резонуючим отвором, а також датчики, що знімають звук. Зазвичай такі інструменти використовують джазові виконавці. Насправді напівакустичні гітари зараз вважаються архаїчними.

Кількість ладів

Зазвичай в електрогітар три варіанти кількості ладів – це 21, 22 та 24. Цього цілком достатньо аби виконати будь-яку композицію. Проте в природі є гітари з 29 ладами. Виробники ставлять на них захмарні ціни і вважаються такі інструменти екзотикою. Завдяки додатковим ладам можна видобувати доволі високі звуки, що стане у нагоді соло-гітаритам професійного рівня. При високій кількості ладів потрібно аби інструмент був зібраний на надвисокому рівні, щоб забезпечити відсутність проблем зі швидким затисненням струн на верхніх нотах.

Мензура

Це саме та частина гітари, яка відповідає за її налагодження. Якщо ж вдаватися в термінологію, то це довжина робочої частини струни. Фактично це відстань від нижнього поріжку до верхньої точки опори на грифі. В більшості мензури електрогітар мають довжину 25 з половиною дюймів або майже 65 см.

Гриф

Якщо інструмент замовляється в інтернеті, оцінити наскільки якісний та привабливий гриф неможливо. Проте в наш час за це можна не перейматися, адже виробники дуже добре опанували технологію, та мають все необхідне обладнання для цього. Брак теж зустрічається але це дуже рідкісний вийняток.

А от з розмірами грифу треба визначитись. Для того аби швидко грати соло знадобиться вузький та тонкий гриф. Але також слід брати до уваги довжину власних пальців. Одним словом важливо, щоб рука могла охопити всі струни.

Для гри важкого металу та арпеджіо краще підійдуть середні та широкі грифи. Вони мають збільшений час звучання ноти. Чим довше гриф, тим сильніше резонує електрогітара.

Матеріал

Новачки не здатні вловити різниці між електрогітарами, які виготовлені з різної сировини, проте досвідчені музиканти відчувають її. Від породи деревини залежить наскільки м’який чи дзвінкий звук. Для першого випадку підходить червоне дерево. Щоб дістатися золотої середини верх гітари роблять з твердих порід (наприклад, клен), а решту – з м’яких.