Питання вибору керамічної плитки для ванної https://opoczno.in.ua/s/bath/ тільки на перший погляд здається простим: начебто достатньо визначитися з дизайном та вибрати відповідні кольори, які в більшості випадків вже підібрані у готових колекціях. Але на практиці вибрати керамічну плитку для ванни набагато складніше, тому що не завжди вдається з першого разу знайти якісний матеріал та сумлінного виробника.
Як вибрати якісний матеріал?
Щоб унеможливити покупку бракованої або неякісної керамічної плитки, потрібно звертати увагу не тільки на інформацію про її технічні показники, вказану на упаковці, а й на зовнішній вигляд самих плиток. Перед придбанням колекції, що сподобалася, рекомендують попросити продавця дати в руки кілька плиток і подивитися їх не тільки із зовнішнього, але і з виворітного боку. Якісну керамічну плитку характеризують ряд показників.
Якість лицьового боку. Плитка має бути рівномірно пофарбована – це обов’язкова вимога до якісного кахлю. Якщо колір здається нерівним або дві ідентичні плитки мають різну насиченість відтінку – краще відмовитися від такого матеріалу. Якщо керамічна плитка глянсова, потрібно перевіряти її на гладкість, провівши долонею її лицьовою поверхнею. Якщо є шорсткість, плитка бракована або під час її виготовлення були використані застарілі технології.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Рівність виворітної поверхні. Якщо в центральній зоні зворотного боку кахлю є навіть невелика западина, під час облицювання вона не заповниться повністю клеєм і щільно не прилягатиме до стіни. Це може призвести до потрапляння в зазор між стіною і плитою вологи, через що з часом вона може відклеїтися. Щоб перевірити цей показник, потрібно прикласти дві плитки лицьовими сторонами: у неякісного матеріалу залишиться проміжок між плитками.
Глазур плитки. Вона має заходити на торці плит. Якщо кути не пофарбовані, замаскувати кути такої плитки затиранням буде досить складно, до того ж такі недоліки будуть видні після остаточного облицювання стін.
Поглинання. Якщо матеріал добре вбирає вологу та ним облицьовані стіни ванної кімнати, така плитка з часом стане надто важкою і може місцями відклеїтися. Крім цього, на лицьовій стороні плиток можуть з’явитися негарні плями та тріщини. Щоб перевірити поглинання керамічної плитки, потрібно подивитися на її зворотний бік: якщо на ній присутня безліч дрібних пор, плитка добре вбирає вологу.
Геометрія. Використовувати керамічну плитку з порушеною геометрією неприпустимо, тому що неможливо буде при облицюванні стін або підлоги дотримуватися рівності шва. Перевірити цей показник допоможуть прості маніпуляції: встановити стос плитки стоячи на гладкій рівній поверхні. Якщо один з верхніх країв стопки виглядатиме «віялом», значить плитки мають нестабільну геометрію через заводський брак або використання матеріалів з різних партій.