Як достроково виплатити позику?

 

Якщо клієнт заздалегідь закриває кредит, банк втрачає гроші за відсотками. Такі дії не вигідні для фінансових установ. А позичальник, навпаки, може скоротити термін боргового зобов’язання, зменшити кредитне навантаження і заощадити на переплаті.

Перш ніж приймати рішення про дострокове погашення боргу, слід оцінити свої фінансові можливості. Зверніться до фахівця банку, щоб правильно підібрати оптимальний варіант співпраці і уникнути небажаних наслідків.

Що необхідно знати про ранній погашенні боргу?

Дострокова виплата кредиту http://kltcredit.ua/ полягає у внесенні всіх грошових коштів в рамках одного договору. За чинним законодавством позичальник має право закрити борг вже після першого місяця, якщо така умова передбачена в угоді. Привілей стосується тільки споживчих позик і не поширюється на кредити для бізнесу.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Після внесення платежу клієнту необхідно взяти виписку з банку, де вказано, що сума заборгованості була відшкодована в повному обсязі і претензій немає. При виникненні спірних ситуацій цей документ є гарантією погашення кредиту. Після повернення позики слід перевірити, чи знято обтяження на заставлене нерухоме майно.

 

Чим раніше почати погашати борг за зобов’язанням перед банком, тим більшою буде економія. Щоб дізнатися, яка сума грошей йде на оплату відсотків і основної позики, варто ознайомитися з графіком платежів, який клієнт отримує на руки разом з договором, або в мобільному додатку.

При закритті боргу раніше встановленого терміну необхідно виконати наступні дії:

Направити в банк повідомлення у вільній формі, де вказана сума і термін дострокового погашення. Зробити це можна при особистому відвідуванні офісу або віддалено, якщо кредитна установа надає таку можливість.

Вибрати тип погашення – зі зменшенням розміру платежу або терміну кредитування. При внесенні повної суми боргу попередньо уточніть його розмір у менеджера банку.

Внести гроші на рахунок. Рекомендується достроково гасити кредит в ті числа, які банк встановив для кожного клієнта.

Співробітник фінансової установи повинен протягом 5 робочих днів провести перерахунок позики. Результати повідомляються клієнту в SMS-повідомленні, по телефону або електронній пошті.

Щоб при закритті кредиту в банку не були нараховані штрафи, необхідно ретельно вивчити договір співпраці. Слід уважно перевірити умови щодо дострокових виплат позики, які встановлюються кожною фінансовою установою. Тому для того, щоб правильно провести процедуру і не зіпсувати свою кредитну історію, уточнюйте деталі угоди заздалегідь.

При повній виплаті боргу клієнт запитує виписку в банку, що підтверджує, що позика погашена і відсутні претензії. Також потрібно написати заяву про закриття рахунку. Для завершення договору зі страховою компанією буде потрібна довідка про виплату боргу перед банком і відмова від продовження послуг.

Якщо ви вирішили достроково повністю або частково погасити кредит – розрахуйте вигоду, скориставшись спеціальним калькулятором. При виникненні питань звертайтеся до фахівців обслуговуючого банку. Зважений і обдуманий підхід допоможе заощадити час і скоротити переплати.