Глисти: причини та способи лікування

Наявність глистів у людини завжди викликає побоювання, і новина про їхню появу дуже неприємна. Вся справа в тому, що в суспільстві склався певний стереотип про те, що глисти можуть бути тільки у неблагополучних людей або дітей, які піддаються ризику найбільше. Але варто пам’ятати, що глисти у людини – одні з найчастіших гостей в організмі, тому замість того, щоб їх боятися, краще знати, як з ними боротися. Однак більшість людей можуть не підозрювати у себе зараження, навіть маючи відповідні симптоми. Але лікарі заявляють, що багато хто з нас є носієм якогось різновиду глистів, а то й кількох видів одночасно. На щастя, в наш час є таблетки від глистів, які допомагають досить швидко позбутися цих неприємних сусідів. Придбати такі препарати можна в інтернет-аптеці «Здравиця».

Види глистів у людини

Гельмінтами називають паразитичних черв’яків, які живуть і харчуються за рахунок рослин, тварин і розмножуються в живих організмах, у тому числі й людському. Найчастіше всіх паразитів люди називають глистами, не замислюючись про те, скільки їх видів існує насправді і яку шкоду вони можуть нанести. Серед найпопулярніших глистів, які паразитують в організмі людини, можна виділити 3 основні групи:

  • нематоди (круглі гельмінти);
  • стрічкові чи плоскі;
  • трематоди.

Останні вважаються найнебезпечнішими, викликаючи серйозні захворювання, які можуть призвести до смерті.

Причини появи та способи усунення

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Гельмінтоз, захворювання, викликане глистами, виникає при попаданні в організм людини личинки або яйця глистів. Така ситуація може статися з таких причин як: недотримання правил особистої гігієни, звичка гризти нігті або підносити різні предмети до рота, вживання немитих овочів і фруктів, погано обробленою їжею. Також великий ризик заразитися глистами може виникати після тісного контакту із зараженими тваринами, особливо тими, що гуляють вулицями. Не рекомендується займатися самолікуванням у разі появи глистів, цим питанням повинен займатися терапевт, оскільки препарати, які використовують для їх усунення, досить серйозні. Зазвичай призначається комплексна терапія, покликана знищити паразитів та ліквідувати наслідки їхньої життєдіяльності. До того ж, лікувати потрібно всіх членів сім’ї, щоб уникнути повторного зараження одне одного. Якщо в родині є домашні тварини, вони повинні проходити антигельмінтну терапію щонайменше раз на рік.