Генеральне прибирання: як зробити швидко та легко

Традиція проводити генеральне прибирання під час новорічних свят є у багатьох. Вона пов’язана з ідеєю входження в новий рік, відмови від старого та зайвого. Але інколи перспектива прибрати у всій квартирі може лякати. Разом з тим існують певні правила, яких дотримуються професійні клінери. Вони допомагають впоратись швидко та не пропускати важливі місця.

Правила легкого прибирання

Насправді якщо добре підготуватись до процесу, генеральне прибирання може бути легким і приємним, як ігри та https://top-casinos.com.ua/free-spins/. Щоб не відволікатися в процесі пошуку потрібних речей, підготуйтеся заздалегідь:

  • рукавички;
  • ганчірочки;
  • побутову хімію;
  • пилосос;
  • швабру;
  • мішки для сміття. 

Перед початком також варто підняти стільці у всіх кімнатах і прибрати з підлоги зайві предмети.

Починати прибирання краще з найдальшої кімнати. Так вдасться уникнути зайвої метушні. Також це дозволить не ходити чистими приміщеннями. Професіонали радять вести боротьбу з брудом зверху вниз, тобто спочатку змісти павутиння з люстри, потім зайнятися меблями, а потім дійти до підлоги та килимів. 

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Вікна та штори

У багатьох генеральне прибирання асоціюється саме з миттям вікон. Можливо взимку воно не дуже доречне, але насправді все залежить від погоди за вікном та від того, чи справді вікна потребують миття саме зараз. Якщо ви мили їх, готуючі до зими, то напевне цей етап можна відкласти до весни. А от на шторах та фіранках накопичується багато непомітного пилу, який розлітається по квартирі під час провітрювання. А на кухонних фіранках до того ж осідає жир, тому прати їх потрібно частіше, ніж тюль у житлових кімнатах.

Тож першим етапом прибирання можна ставити: зняти штори та фіранки і відправити в пральну машинку. Режим прання залежить від тканини. Наприклад, віскозу та акрил стирають при температурі не вище 40 градусів у режимі для делікатних тканин. Для бавовни та льону можна виставити температуру до 60 градусів. Тонкі матеріали на кшталт органзи, тюлю і вуалі можна прати в машині, але при делікатному режимі і температурі не вище 30 градусів. Тонкі штори не обов’язково віджимати: їх можна просто повісити на гардини вологими та акуратно розправити.

Блискучі поверхні: вікна, дзеркала, кахлі

Чисті скляні поверхні це ще й питання гігієни. Повітря у великих містах забруднене вихлопними газами, і хімічні домішки осідають на вікнах та москітних сітках, потрапляючи до квартир при провітрюванні та протягах. Перед тим як розпочинати миття скла, пропилососьте рами. Особливо багато пилу та павутиння накопичується у верхній частині вікна.

Для миття підійдуть спеціальні господарські засоби, але є й екологічніший спосіб: суміш води та оцту. До розчину можна додати медичний спирт. Такий засіб добре очистить вікна, дзеркала та кахлі до того ж на відміну від побутової хімії, він не має сильного неприємного запаху. Наприкінці поверхню протріть ганчіркою з мікрофібри.

Блискучі поверхні та приємний запах свіжих фіранок одразу наповнять приміщення атмосферою чистоти.