Дешевше – не завжди краще: чому небезпечно економити на страхових послугах

1

Страхування є головною запорукою спокійного розміреного життя. Для більшості розвинених країн мати додатковий захист на випадок непередбачуваних обставин – норма. Люди страхують власне здоров’я, адже витрати на медицину можуть бути чималі. А поліс для автомобіля та будинку дозволяє жити безтурботним життям та не нервувати через прикрі обставини.

Сьогодні все більше українців також розуміють, що страхова компанія може насправді допомогти у скрутному становищі краще, ніж друзі, знайомі чи родичі. Власники поліса можуть отримати компенсацію збитків у разі настання страхового випадку та почуватися фінансово незалежними. Завдяки страхуванню, вам не потрібно буде створювати накопичення про всяк випадок. Звісно ж є «але». Надійність та ефективність вашого страхового захисту може бути пов’язана з вартістю поліса. Якість послуг може залежати від ціни.

2

Чим відрізняються дешеві та дорогі страховки

У момент купівлі поліса для клієнта найважливішим питанням є його вартість, адже ніхто не хоче більше витрачати. Проте, коли настає час звернення для отримання відшкодування, переваги такої економії можуть обернутися суттєвими збитками. Зазвичай дешеві поліси відрізняються:

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

  • допустимим переліком страхових випадків. Дорожчі страховки можуть покривати більшу кількість ризиків та мати менше виключень. Таким чином вони краще захищають та не вимагають від клієнта виконання додаткових умов, наприклад, використання лише паркувального майданчика з охороною;
  • рівнем покриття. Низькі тарифи просто не дозволяють страховикам виплачувати великі суми відшкодування клієнтам. Тож у випадку настання обумовленої договором події, ймовірно доведеться шукати додаткові кошти на відновлення майна;
  • кількістю додаткових послуг. Піклування про клієнта є важливою частиною сервісу. Проте у багатьох випадках асистанс є не лише приємним бонусом, а нагальною необхідністю. Можливість звернутися до представників страхової компанії у критичній ситуації та отримати професійну допомогу часто має вирішальне значення;
  • можливістю розширення пакетів. Дорогі страховки часто пропонують більший вибір опцій і покриттів, які можна придбати додатково, тоді як дешеві зазвичай передбачають надання тільки базового пакета послуг.

Краще не сподіватися на те, що ви можете купити страховий продукт за низькою ціною та отримати аналогічні дорогим полісам умови. Зазвичай тарифи є економічно обґрунтованими, а страховики, що намагаються знизити їхню вартість, знаходять яким чином скоротити потенційні ризики.

3

Інколи дешеві страховки не захищають

На жаль, існують ситуації, коли страхувальники вимушені подавати до суду для отримання належної їм суми компенсації за договором. Проте неочевидним є зв’язок між вартістю поліса та появою таких проблем. Причина полягає у фінансовому становищі страховика. Якщо компанія хоче швидко покращити майновий стан за рахунок зростання продажів свого продукту, вона знижуватиме ціну, навіть залишаючи умови надання послуг незмінними. Проте коли клієнт звернеться за відшкодуванням, може виявитися, що фінансовий стан компанії наразі не дозволяє здійснювати страхові виплати.

Увага до клієнтів та їх потреб також є запорукою швидкого отримання належної компенсації у разі настання страхової події. Саме тому при купівлі поліса варто звернути увагу не лише на його вартість, але й на строки здійснення відшкодування. Адже дуже часто кошти потрібні терміново і просто немає часу чекати на владнання бюрократичних процедур представниками страховика.

Тож, якщо ви прагнете купити дійсно дієву страховку, яка забезпечить надійний захист ваших майнових інтересів, не варто дивитися тільки на її вартість. Поцікавтеся рівнем захисту та умовами договору, фінансовим станом страхувальника та його досвідом, відгуками інших клієнтів, що вже скористалися послугами певної організації. Враховуйте, що дешеві поліси зазвичай надають менше можливостей, тому інколи варто купити дорожчий продукт для забезпечення кращого захисту власних майнових інтересів.