Соняшник від Драча

390

 
Іван Драч людина, яка зуміла охопити всю українську культуру – поезію, драматургію, кіно, есеїстку, переклади. Його витончений стиль упізнаваний серед тисячі поезій, а проникливість і гострота характеристик дає змогу читачу бачити героїв його творів по-особливому яскраво.
Незважаючи на негоду, на презентації перших двох томів Івана Драча зібралося чимало поціновувачів поезії. Модератором поетичної зустрічі став упорядник збірок Іван Рябчій.
Видавництво «Фоліо» вирішило поступово відроджувати традицію, яка вже забулася з радянських часів, і видати 12 томів з творами Івана Драча. Перші два томи мають назви «Соняшник» та «Крила». Упорядник Іван Рябчій відзначив, що збірки зможуть по-справж­ньому здивувати найвибагливішого читача.
Передмову до першого тому – «Соняшник» – написав Іван Дзюба, а до другого – «Крила» –  Анатолій Ткаченко. Обоє літературознавців відзначили, що Іван Драч – це людина, яка може приймати будь-яку форму та щоразу по-новому дивувати свого читача.
Ми звикли говорити про Івана Драча як про успішного письменника, але мало кому відомо, як він починав свій творчий шлях.  На презентації Іван Федорович розповів, як він написав свій перший вірш та після якого твору до нього прийшла слава.
Дебютував письменник у 1961 році, коли київська «Літературна газета» опублікувалайого поему-трагедію «Ніж у сонці».  Після того як поема вразила читачів, Драч вже не зміг зупинитися.
«Кожен графоман, який побачить своє прізвище у газеті –пропав навіки. А я не зміг відмовитися від цього графоманства по цей день», – жартівливо розповідає письменник.
І, звичайно, найяскравішим моментом презентації стало читання власних  віршів у виконанні самого  Івана Драча.
 

Анна ДРОФА

№24 (186) 9 грудня 2016