Перевертні в мантіях

 
 
14 травня 2015 року в центральній пресі був оприлюднений колективний лист Героя України Івана Драча та відомих українських науковців, освітян, ветеранів дипломатичної служби і письменників на захист школярів проти антиукраїнських табачниківських програм і підручників. Лист, зокрема, підписали академіки Вищої школи України Роксолана Зорівчак, Олександр Пономарів, Олександр Чередниченко, Надзвичайні і Повноважні Посли України Юрій Богаєвський, Ігор Турянський, Олександр Божко і Рауль Чілачава інші.
У відповідь такий собі член НСПУ Онищенко (псевдо Батурин) подав позов до суду за образу честі й гідності.
Публікуємо текст виступу члена Правління НСПУ Всеволода Ткаченка, знаного перекладача, енциклопедиста й літературознавця, на судовому засіданні, яке має відбутися 18 травня цього року.
 

 Судді Печерського районного суду

 м. Києва

 В.А. Писанець

 
Ваша честь!
 
Насамперед красно дякую Вам за надану мені можливість виступити сьогодні, 18 травня 2017 року, як офіційному експертові із зарубіжної літератури Міністерства освіти і науки України на судовому засіданні у справі № 757/23140/16-ц за позовом С.В. Онищенка до товариства з обмеженою відповідальністю «Газета «Літературна Україна».
На додаток до копій документів, листів і матеріалів, причетних до зазначеної вище справи, надісланих Вам 31 січня цього року, звертаю Вашу увагу, що офіційним експертом із зарубіжної літератури мене було затверджено наказами Міністра освіти і науки України № 100 від 6 грудня 2014 року і № 210 від 2 березня 2016 року.
На Ваш запит щодо звернення до Вас С. В. Онищенка (літературний псевдонім «Батурин») повідомляю, що він у своїй статті «Критика з кущів, або не вихлюпнути б і дитину», розміщеній на порталі «Буквоїд» від 02.04. 2015 р.), з меркантильних міркувань і шкурних інтересів, безпідставно, самочинно й одноосібно став захищати шкідливі для української держави й громадянського суспільства обскурантистські табачниківські шкільну програми та підручники від справедливої і об’єктивної критики в той час, коли проти Дмитра Табачника в нашій державі порушено кримінальну справу, а також проти того ж Д. Табачника порушено санкції США (http://tsn.ua/svit/tabachnik-zaharchenko-ta-deynego-povniy-spisok-novih-sankciyi-ssha-proti-rf-559181.html), а через його фінансові махінації йому заборонено в’їзд до США.
Чоловік Наталії Онищенко, однієї з авторів антиукраїнської табачниківської шкільної програми зі світової літератури, С. Онищенко з метою дискредитації парадигми національної освіти в Україні заповзято виступив на порталі «Буквоїд» проти розроблення нових засад модерної середньої школи, європейської за змістом і української за духом, освіти для українських школярів. Цілком зрозуміло, що, розгорнувши безпрецедентну гібридну інформаційну війну проти української держави, мільйонів українських школярів-підлітків, Сергій Онищенко виступає як кремлівський провокатор і агент, запекло захищаючи «русский мир» і з антидержавних позицій, вкрай небезпечних для національної безпеки України, намагається ослабити формування української культурної нації.
Оскільки Національна спілка письменників України глибоко переконана в тому, що продовження видань шкільних підручників за схемами Д. Табачника його соратниками під орудою полтавської професорки О. Ніколенко за активного сприяння її давньолітнього покровителя і натхненника, колишнього директора Інституту філології Шевченкового університету М.К. Наєнка означало б створення зон АТО в кожній українській родині, то на засіданні Творчого об’єднання перекладачів КО НСПУ від 7 квітня 2015 р., яке я маю честь очолювати з 2006 року, було ухвалено підписати колективного листа всіма перекладачами, а текст цього листа був узгоджений з керівництвом Міністерства освіти і науки України та НСПУ.
На підтвердження тісної практичної співпраці НСПУ з Міністерством освіти і науки України по створенню європейського патріотичного канону, нової системи високих моральних цінностей і світогляду, що виведуть українських школярів з-під шаленої атаки попихачів «русского мира» в національній освіті України, я передав Вам копію Відкритого листа 22 українських гуманітаріїв на ім’я Віце-прем’єр-міністра-Міністра культури України В.А. Кириленка з порушеного питання (опубліковано в газетах «Слово Просвіти» (ч. 34, 27 серпня – 2 вересня 2015 р.) і «Літературна Україна» (№ 47 (5626) від 10 грудня 2015 р.).
Зазнавши цілковитого фіаско у поширенні своїх неправдивих відомостей і звинувачень на адресу НСПУ, намагаючись одноосібно захистити шкідливі для української держави й суспільства обскурантистські табачниківські шкільні програми й підручники, тепер С.В. Онищенко вирішив перекласти все з хворої голови на здорову, силкуючись і далі обслуговувати ідеологічні потреби режиму В. Януковича та його кремлівських господарів і таким чином працювати не на Україну, а на сусідню країну, позбавляючи майбутнього мільйонів українських дітей.
Оскільки, відповідно до статті 3.13 Статуту Національної спілки письменників України, «недопустиме членство в НСПУ осіб, які ведуть антиконституційну, антидержавну діяльність, що підпадає під норми чинного законодавства України», Правління НСПУ відповідно до статті 3.14 Статуту Національної спілки письменників України мало б, на мою думку, ухвалити рішення про виключення Сергія Володимировича Онищенка і Михайла Кузьмовича Наєнка з лав НСПУ з подачі відповідних юридичних і правоохоронних органів.
Підписуючи заяви про вступ до лав НСПУ, М.К. Наєнко і С.В. Онищенко зобов’язувалися дотримуватися Статуту НСПУ, але сьогодні своїми розкольницькими діями вони вперто захищають «русский мир» і тим самим вбивають українську ідентичність, порушуючи не лише Статут НСПУ, а й брутально ігноруючи Указ Президента України «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді» від 12 червня 2015 року № 334/2015.
До виконання покладеного на мене важливого державного завдання я поставився з усією серйозністю та відповідальністю. В результаті проведеної копіткої аналітичної роботи я вкотре пересвідчився, що так званий «русский мир» – це отруйний міф, породжений кремлівськими ідеологами задля прикриття їхніх справжніх імперсько-шовіністичних амбіцій, московського самодержавного націоналізму та злочинів проти українського народу й людяності.
Як наголошувала у своєму зазначеному вище Відкритому листі група гуманітарної еліти у складі Героїв України І. Дзюби, І. Драча, академіків Академії наук України М. Жулинського, П. Гриценка, Я. Яцкова та інших відомих діячів вітчизняної науки, освіти й літератури (всього 22 особи), російськоцентричні Концепція літературної освіти, Державний стандарт загальної середньої освіти України та Програма зі світової літератури, розроблені купкою осіб-запроданців, які запопадливо обслуговували ідеологічні потреби режиму В. Януковича та одіозного міністра-українофоба Д. Табачника, а саме: колишнім директором Інституту філології Шевченкового університету М.К. Наєнком, полтавською професоркою О.В. Ніколенко та Наталією Онищенко, дружиною позивача, кремлівського агента й провокатора С.В. Онищенка, були й залишаються вкрай шкідливими для української національної освіти, оскільки вони представляють ідеологію «русского мира».
В Україні добре відомо, що російськоцентрична освітянська політика, запропонована кремлівськими маріонетками Д. Табачника, професорами О.В. Ніколенко, М.К. Наєнком і Наталією Онищенко в шкільних програмах і підручниках, а також низькопробна антиукраїнська табачниківська макулатура, що включає різні статеві збочення, розпусту, інцест, прославлення російського царя (і це в часи чотирирічної російської агресії проти України!), прямі заклики до державної зради (див. підручник «Зарубіжна література». 7 клас» (Київ, «Грамота», 2015, автори О.М. Ніколенко, Т.М. Конєва, О.В. Орлова) та навіть випити (?!) за здоров’я російського царя, викликали в нашій державі та далеко за її межами, насамперед у середовищі світової української діаспори, гостре осудження, несприйняття й різку критику з боку патріотично налаштованих науковців, освітян і письменників та широкої громадськості.
Прикро й те, що дизайнери «русского мира» в літературній освіті Україні, ця вічно жива (не потоплена?) купка затятих запроданців, перекинчиків, аферистів-«науковців» на кшталт професорів О. Ніколенко і М. Наєнка й донині запопадливо обслуговує ідеологічні потреби Кремля, вперто продовжуючи видавати шкільні підручники за схемами українофоба Д. Табачника і своїми антидержавними й антиукраїнськими діями підступно й віроломно зруйнувала національну літературну освіту, разом зі своїм патроном Д. Табачником позбавила нашу державу європейського канону, повністю знищила попередній повноцінний курс «Зарубіжна література», який виводив Україну з естетичної тіні Російської Федерації, а тепер як кремлівський агент і провокатор С.В. Онищенко корчать із себе ображених і, змінивши враз сарафани й косоворотки на вишиванки, проливають крокодилячі сльози.
Адже вони не тільки свідомо виключили зі шкільної програми твори зарубіжних авторів про українського гетьмана Івана Мазепу, а й, наприклад, нав’язували школярам замість класичного твору Р. Кіплінга «Мауглі» вивчати «Баладу про прокурений вагон», підступно вилучили зі шкільного вивчення знаменитий роман Д. Дефо «Робінзон Крузо», на якому виховується європейська ментальність.
На моє глибоке переконання, у практичних діях перевертнів, представників 5-ої колони в національній освіті України М.К. Наєнка, О.В. Ніколенко, С.В. Онищенка, Н. Онищенко вбачаються чіткі й виразні ознаки кримінального правопорушення України та державної зради.
Прошу, Ваша честь, вжити до них передбачені чинним законодавством покарання за заподіяну українській державі матеріальну (одна лише книжка «Світова література»: підручник для 5-х класів загальноосвітніх навчальних закладів (К.: «Грамота», 2013; укладач підручника – О. Ніколенко (керівник проекту), Т. Конєва, О. Орлова, М. Зуєнко та О. Кобзар) була видана накладом у 200 000 примірників за державний кошт) і моральну шкоду та в рамках виконання закону «Про очищення влади» і в разі порушення вимог українського законодавства беззастережно відсторонити цих одіозних осіб, які за часів Д. Табачника займали угодовську позицію та були причетними до розробки антиукраїнської Концепції літературної освіти в Україні, затвердженої наказом МОН від 26.01. 2011 р., від посад в органах державної влади й державних навчальних закладах та позбавити їх усіх державних нагород і наукових ступенів.
Спільними зусиллями захистімо наших українських школярів від московських колоніальних пут і духовних кайданів кремлівських агентів, перевертнів, запроданців і зрадників!
Українським дітям і школярам – європейську освіту!

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

 З глибокою повагою,

 

член Правління НСПУ, експерт із

зарубіжної літератури МОН України,

віце-президент Української асоціації

викладачів зарубіжної літератури

В.І. Ткаченко

№8 (196) 21 квітня 2017