З чого побудувати будинок вигідно і зручно?

Про що думає кожен з нас, прийнявши рішення про будівництво заміського будинку? Звичайно ж, в першу чергу про ціну, а значить і про матеріал, з якого буде зводитися каркас майбутнього житла. Ми хочемо, щоб будинок простояв багато десятків років, послуживши не тільки нам, а й нашим дітям, щоб він був теплий і затишний, не вимагав постійних доробок, був екологічним і економічним в подальшому обслуговуванні. З чого ж будувати?

Якщо відразу відкинути матеріали, які за визначенням не відповідають заявленим критеріям, а саме стінові панелі і цементні плити, у нас залишаються дерево, цегла (і її сучасний аналог – керамічні блоки хелуз) і газобетон. За ціною за кубометр останній з невеликою перевагою виграє у керамічного блоку.

Як говорить приказка, диявол криється в деталях. Коли сідаєш обраховувати матеріали разом з виконробом майбутнього будівництва, з’ясовується, що закупівля блоків – це лише перший рядок у кошторисі. Виявляється, що будівництво з газобетону по характеристикам матеріалу вимагає обов’язкового армування кладки через кілька рядів блоку, в зонах прорізів вікон і армований залізобетонний пояс під кожне перекриття. Кожен пояс це не тільки гроші, але і час – найдорожчий ресурс на будівництві. Будь-який будинок вимагає докладного архітектурного проекту, в якому будуть задані стиль, конструкція, розміри, технічні вузли і необхідна кількість матеріалу. Тут теж чекають підводні камені: з’ясовується, що у випадку з газобетоном, існують тільки типові блоки різної товщини, і для кутових елементів, неформатних переходів та інших дрібниць, яких при будівництві виникає маса, ці блоки доведеться пиляти прямо на майданчику. Що, як уже говорилося, означає втрати безцінного часу. З керамікою ситуація інша: провідні виробники мають у своєму розпорядженні блоки всіляких форм під будь-які завдання, і будівельникам залишається тільки складати будинок як з конструктора ЛЕГО, використовуючи вертикальні шви типу «паз-гребінь», не порушуючи при цьому архітектурний проект.

Найнеприємніше за відгуками будівельних бригад, яким доводилася працювати з обома матеріалами – вага блоків. У газобетону, який навіть при правильному зберіганні виходить від виробників з високою залишковою вологістю до 40%, він досягає 25-35 кг. А це означає витрати на додаткових людей в бригаді і оренду устаткування, що дозволяє піднімати такі тяжкості на потрібні рівні. З керамікою простіше: так як блоки обпікаються, вологість матеріалу після печі дорівнює нулю. На складі керамічні блоки упаковані в плівку і набирають не більше 2-3%, вологість блоків у свіжій кладці стіни – всього 10%. Кераміка швидко висихає, набагато швидше, ніж газобетон, повне висихання якого до залишкової вологості 5% займає до 3-4 (!) Років, в залежності від оздоблення фасаду. На жаль, ця особливість таїть в собі «міну уповільненої дії» – стіни з газобетону потребують утеплення, тому що теплопровідність при високій вологості дуже висока і будинок не тримає тепло. Висока вологість впливає на довговічність блоку і після зведення стін необхідно негайно закривати їх від атмосферних опадів, інакше через пару років можна легко встромляти ложку в газобетонні блоки, як в розсипчастий сир. Міцність вологих газобетонних блоків з часом падає, відбувається хімічна корозія газобетону, з усіма наслідками, що випливають для стін будівлі наслідками. Зрозуміло, утеплення і зусилля щодо захисту стін від опадів означають нові витрати, які можна порівняти з вартістю кладки з газобетону (в залежності від обраного утеплювача), і час, час, час … Найбільш відповідний утеплювач для газобетону – мінеральна вата. Пінополістирол, поліуретан, на жаль, мають низьку паропроникністю, а газобетонні блоки високу паропроникність, а значить потрібно залишати вентильований зазор між кладкою з облицювальної цегли і блоків, застосовувати дорогі гнучкі зв’язку для з’єднання. Мінеральна вата в рази дорожча, ніж утеплювач з пінополістиролу, а кількість гнучких зв’язків для кріплення кладки з облицювальної цегли 5-7 шт / кв.м. Всі ці заходи здорожують конструкцію з газобетонних блоків в рази!

Грамотна калькуляція всіх цих витрат «на березі», до початку будівництва, на етапі складання кошторису з досвідченим виконробом, призводить до парадоксального висновку: керамічний блок, який спочатку здавався дорожче за кубометр, дозволяє заощадити гроші на етапі будівництва, а також на витрати на опалення , на наступний ремонт. Саме тому професійні будівельники люблять працювати з цим матеріалом, адже він дозволяє побудувати будинок з оздобленням під ключ за один будівельний сезон.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал