Як обрати вікна для приватного будинку, квартири

При будівництві будинку перед багатьма стоїть нелегкий вибір: які вікна в приватному будинку будуть служити найкраще?
При підборі вікон в приватному будинку, перш за все, потрібно вибрати матеріал, з якого вони будуть виготовлені. На сьогоднішній день застосовуються три основні рішення:

  • алюмінієві
  • металопластикові (ПВХ)
  • дерев’яні вікна

Алюмінієві вікна найчастіше використовують при склінні веранди, балконів, зимового саду. Серед переваг цього матеріалу: тривалий термін експлуатації (понад 50 років); несхильність до корозії; пожежна безпека; привабливий зовнішній вигляд; стійкість до великих коливань температури. Недоліки: слід уникати спільного використання алюмінію з міддю, вапняком, цементними розчинами, оскільки він не є хімічно нейтральним елементом. Алюміній – «холодний» матеріал, тому слід вибирати варіант з утепленням при установці таких вікон в приміщення.
Вікна ПВХ – широко застосовуються і доступні всім. Плюси якісних металопластикових вікон: термін експлуатації, який становить понад 40 років; негорючість і стійкість до перепадів температур; герметичність; великий вибір кольорів і виробників; доступна ціна. З недоліків перерахуємо наступні: ПВХ – не дихаючий матеріал, тому приміщення потрібно часто провітрювати; вважається, що екологічність у металопластику теж невисока, хоча виробники в своїй рекламі стверджують зворотне.
Дерев’яні вікна. Переваги таких вікон: абсолютна екологічність; термін служби складає більше 50 років при правильній експлуатації; деревина «дихає» через мікропори. Серед недоліків: досить висока ціна (в 2 – 3 рази вище, ніж у ПВХ-вікон), обумовлена ​​складністю виготовлення; вікнам з деревини потрібен постійний догляд через вплив навколишнього середовища. Придбати їх можна на сайті виробника.
Комбіновані вікна – їх виготовляють з декількох видів матеріалів. Часто використовується поєднання алюміній-дерево. Такі вікна мають переваги алюмінієвих і дерев’яних вікон, дерев’яна серцевина в них надійно захищена зовнішнім металевим шаром. Догляду вони не вимагають. Але в виготовленні ці вікна є найбільш складними, тому і ціна на них найвища серед усіх типів вікон.
Не просто вибрати вікна для приватного будинку при такому розмаїтті! Крім вибору вікна, варто подумати і про доплнітельних важливих моментах, наприклад, як по-краще зробити віконні укоси в будинку. Адже споруда і ремонт приватного будинку – марудна і витратне справа, але наші зусилля не марні!

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал