Як обрати моторне мастило спеціально для вашої машини?

Щоб не помилитися з вибором моторного масла, потрібно знати кілька незмінних фактів, про які ви прочитаєте далі, у цьому матеріалі.
Дійсно, асортимент виробників вражає. Але слідувати потрібно одному простому правилу: кожному автомобілю – своє моторне масло. До того ж, при схожих експлуатаційних властивостях якість може відрізнятися.
В’ЯЗКІСТЬ
Перш за все потрібно знати його в’язкість, яка визначається сезонністю. В’язкість вказується буквою W (говорить про те, що масло не замерзає при низьких температурах), яка розділяє між собою дві цифри. Цифра, що стоїть, перед буквою W, показує, яку температуру повітря витримує масло, наприклад, – 10 градусів Цельсія або – 15. Друга цифра говорить про товщину масляної плівки.
КЛАС ЯКОСТІ
Для різних видів мастил характерний різний рівень якості. Серед хороших, за словами досвідчених автомобілістів, моторне масло MOBIL 1 або LIQUI MOLY, але звертати увагу завжди потрібно на маркування. Клас якості позначається двома знаками (класифікація API):

  • А1-А5 – призначені для бензинових двигунів. На рівень якості вказує цифра після букви А, чим вище, тим краще.
  • В1-В5 – для легкових дизельних автомобілів.
  • С1-С4 – відносно нові моторні масла, в основному, призначені для останніх моделей автомобілів з Європи та Азії.
  • SM, SN, SH, SJ, та ін. – для бензинових двигунів автомобілів виробництва США та Японії. Чим далі за алфавітом друга буква, тим вище якість.

ОСНОВА
Цей показник відіграє роль при виборі моторного масла для «проблемного» автомобіля. Масло може виготовлятися на основі напівсинтетичної, синтетичної або мінеральної складової. При схожих експлуатаційних властивостях якість може відрізнятися. Наприклад, у деяких мінеральних масел 15W-40 кінематична в’язкість при температурі +100 градусів Цельсія трохи вище, ніж у масел синтетичних з в’язкістю 5W-40, що дозволяє в проблемних двигунах сформувати більш надійну масляну плівку.
Не економте на мастилі, адже двигун – це серце автомобіля, яке вимагає догляду!

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал