Як обрати м’які іграшки: корисні поради

Всі діти, майже в будь-якому віці, з радістю грають м’якими іграшками. Як і належить справжнім друзям, вони годують їх, одягають на прогулянку, беруть з собою в подорож, укладають спати і придумують веселі ігри в компанії пухнастих звірів. Як їх правильно обирати? (До речі, гарний вибір є на цьому сайті: toyexpress.com.ua) На що звернути увагу? Давайте по пунктам:

  • Якість ворсу
  • Якість наповнювача
  • Барвник і запах
  • Розмір
  • Дрібні деталі
  • Зовнішній вигляд

Якість ворсу. Посмикайте м’яку іграшку за шкірку – довгий ворс не повинен висмикуватись. У перший час малюкам краще не пропонувати іграшки з довгим ворсом, адже вони все куштують на смак, а ворсинки неприємно лізуть в очі і в рот і можуть викликати алергію.
Якість наповнювача. Іграшка повинна бути рівномірно набита синтетичним пухом або, наприклад, органічним кукурудзяним наповнювачем. Усередині іграшки ще можуть бути спеціальні гранули, які допомагають їй сидіти і заодно розвивають дрібну моторику. Дуже важливо перевірити всі шви на іграшці. Вони повинні бути міцні, не повинні ніде розходитися, щоб наповнювач залишався всередині.
Барвник і запах. Жодних неприємних хімічних запахів у іграшки бути не повинно, а барвник повинен бути безпечним і стійким (досить просто потерти іграшку рукою і подивитися, чи не залишилося від фарби слідів).
Розмір. У магазинах іграшок можна зустріти плюшевих малюків і величезних м’яких гігантів. Краще вибирати іграшку середніх розмірів. Чималу, щоб дитина (особливо в перший рік життя) не проковтнула її цілком і досить маленьку, щоб іграшка не займала півкімнати, перетворившись на безплідний мішок. З м’якою іграшкою має бути зручно грати – возити в колясці, укладати спати, садити за обідній стіл і брати з собою в рюкзачок під час подорожі. 10-40 сантиметрів, ось оптимальний розмір м’якої іграшки.
Дрібні деталі. Згідно з міжнародними стандартами, малюкам до 3-х років не можна купувати іграшки з будь-якими дрібними елементами, які можуть відклеїтися або відірватися від іграшки (пластикові оченята і носи, гудзики, блискітки, бантики та інші деталі).
Зовнішній вигляд. Іноді дітям подобаються іграшки кислотних кольорів, з величезними очима або злим оскалом. Повірте, дитина сама швидко від них втомиться. Обирайте іграшки приємних для ока, спокійних кольорів. Чи не занадто похмурих, щоб зберегти у дитини позитивний настрій в грі. Діти наділяють іграшки своїми емоціями, тому важливо залишити свободу для радості і доброти. Вираз мордочки має бути нейтральним або світитися від посмішки.
На ваше прохання, продавець повинен показати сертифікат якості, який підтверджує безпеку іграшки відповідно до міжнародних стандартів. При покупці варто подивитися на ярличок, де зазвичай вказана країна-виробник, матеріал, вікове обмеження і спосіб догляду.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал