Як навчитися накопичувати гроші

Ти ніби непогано заробляєш, але на особистий острів в кінці місяця знову не вистачило. Дізнайся, як збирати гроші як слід.

  1. Пильнуй. Стеж за своїми витратами. Фіксуй їх – хоч в блокноті (але ми порекомендували б додатки типу EasyFinance або CoinKeeper), аж до найдрібніших. В кінці місяця підсумуйте – будеш здивований. Може бути, варто від чогось відмовитися? Пам’ятай: American Airlines якось заощадила $ 40 000, прибравши лише одну оливку з обідів в салонах першого класу. Ні, відмовившись від глазурованих сирків, на новий автомобіль ти не накопичити, але за підсумками місяця цілком зможеш спостерігати перший результат.

Підказка Олени Нікітіної, генерального директора компанії “Організація особистих фінансів”: «Якщо ведення постійного обліку для тебе втомлює, не бійся спрощувати! До того моменту, поки не почне подобатися. Якщо так і не почне – можна обмежитися двома звітними місяцями в році (бажано, щоб серед них був грудень – як показує практика, це найскладніший час з точки зору фінансових витрат) ».

  1. Заощадив = заробив. Підрахуй, скільки грошей тобі потрібно на день: на транспорт, їжу. Можеш округлити в плюс. Отриману суму Додай на тридцять – цих грошей має вистачити на місяць. Цілком гуманно, правда? Все інше – відразу відкладай, та подалі. Якщо відключать воду і світло, так і бути, заплати.

Підказка Олени Нікітіної: «Як не сумно, але без самодисципліни накопичення коштів неможливе – інакше, яких би розмірів не був твій дохід, до кінця місяця у тебе буде йти все дочиста».

  1. Ховай заначку! Прописна істина: бережи гроші в банку. Ні, не в скляній. Ні, не просто на картці. Спеціально для тебе придумана така опція як, наприклад, строковий поповнюваний внесок – відкрити його можна майже в будь-якому банку, зняти гроші мимохідь (як з карти) не вийде, та й відсоток в кінці терміну як мінімум відіб’є збиток від інфляції. Пам’ятай: чим важче доступ до грошей, тим більше нулів тебе дочекаються.

Підказка Олени Нікітіної: «Головна загроза безпеки твоєї заначки – НЕ обвал ринку, не інфляція і не злодії, а особисто ти. Тому гроші, що звільнилися, можна і потрібно вкладати. Нерухомість, акції – тобі вирішувати. Крім того, правильно і послідовно вкладені кошти рано чи пізно почнуть приносити стабільний нетрудовий дохід ».

  1. Кредитки – зло. Зло і постійна спокуса. Тому оформлюючи заявку на займ, добряче подумай. Не важливо, є у тебе «Грейс період» (період після витрати, протягом якого відсотки по ній не нараховуються) чи ні, – за допомогою кредиток не економлять. Це факт. Ще факт: чим меншу суму ти візьмеш перед виходом з дому, тим меншу суму ти в результаті витратиш. Бажання мають властивість рости пропорційно можливостям, і не важливо, захочеш ти потрібна і корисна перевидання White Album, або лобстера до чаю.
  2. Кредити – теж зло. Раз ти читаєш цю статтю, ти знаєш це і без нас. Наскільки б спокусливими здавалися умови кредитування в тому чи іншому банку, безкоштовного сиру вони все ще не придумали. Куди там! Більш того, з кредитами тобі часто нав’язуються різного роду незручні додаткові комісії та сумнівні бонуси (наприклад, невигідне Каско з автокредитом).
  3. Не давай і не бери в борг. Навіть ніяково говорити. На Русі, наприклад, заборона на лихварство діяла ще за Володимира Мономаха, а серйозні обмеження на цей вид діяльності протрималися до розпаду Російської Імперії. На то є як мінімум одна очевидна причина: наскільки відомо, позичання не зробило простішими жодні взаємини. Тому, якщо приятель просить у тебе грошей в борг, не дай суми більшої, ніж та, яку можеш просто подарувати цій людині. Але острів від цього ближчим не стане.
  4. Визнач мету. Останнє правило за рахунком, але ніяк не менш важливе. Збирати гроші на чорний день – варіант майже утопічний. Потрібно знати, чого ти хочеш. Вищезгаданий острів? Радіокерований вертоліт? Відмінно! Уяви бажане до деталей, придивись, вирахуй, скільки часу тобі при взятому курсі доведеться збирати. Це зайвий раз вбереже тебе від спокус. І удачі!

Підказка Олени Нікітіної: «У структуруванні особистих фінансів відомий «принцип латте», що полягає в тому, що відмовою від зайвої чашки кави до кінця місяця ти зекономиш, можливо, тисячу гривень. Шлях до накопичення завжди лежить через розумне самообмеження – в перший час. Але це працює!».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал