Як доглядати за замшевим взуттям

Замша – це благородно, стильно і красиво. Але не всі обирають замшеве взуття, тому що воно легко брудниться і важко піддається догляду. Відмовляти собі в задоволенні бути на хвилі моди не варто. Потрібно лише знати правила, як доглядати за замшевим взуттям.
Три правила догляду за взуттям із замші
Догляд починається вже в день покупки. Перше, що необхідно, це купити щітку, фарбу, ластик для замші, а також спреї для захисту від вологи і неприємного запаху. По приходу додому відразу обробіть обновку водовідштовхувальним спреєм триразово. Покриття допоможе зберегти колір, ворсистість, захистить від промокання і проявів білих плям солі.
Щоденний захист – основа інструкції догляду за взуттям із замші. Після повернення додому змітайте пил щіткою, якщо намокло – просушуйте, раз на тиждень добре провітрюйте на балконі. Регулярно міняйте устілки, відновлюйте водовідштовхувальне просочення, в разі потреби – підфарбовуйте. Пам’ятайте, що всі види обробки допустимі для повністю чистої поверхні. Будь-які засоби, нанесені поверх вуличного пилу і на мокру шкіру, приведуть до злипання ворсу і втрати зовнішнього вигляду.
Чого не можна робити з замшевим взуттям
Прати в машинці – якщо туфлі дуже брудні, помийте їх в теплій воді вручну. Сушіть, щільно заповнивши папером всередині, щоб взуття не сіло.
Чистити кремом – будь-які жири згубні для ворсу.
Протирати мокрою ганчіркою – ворсинки шкіри злипнуться і витруться, залишаться плями.
Носити в дощ і снігопад – промокання згубно для матеріалу.
Незважаючи на примхливість матеріалу, він використовується для пошиття виробів для всіх сезонів. Якщо влітку ризиків менше, то правильно доглядати за замшевим взуттям взимку складніше через постійне замокання. Щоб чоботи довше зберігали зовнішній вигляд, необхідно:

  • обирати моделі на високій підошві;
  • кожен день просушувати пару;
  • не ходити по заметах;
  • використовувати вологозахисні спреї.

При належній увазі, замша – вдячний і довговічний матеріал. Не шкодуйте п’яти хвилин часу ввечері і ваше взуття завжди буде прекрасне!

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал