Види і особливості харчових барвників

Приготувати просто смачний десерт недостатньо. Але приготувати смачний і ефектний – справжня необхідність! І зовсім неважливо, чи готуєте ви для домашнього чаювання, в подарунок близьким чи на замовлення покупців – ваш десерт повинен бути красивий і всередині, і зовні.
Ідеальними помічниками в декоруванні ваших виробів стануть харчові барвники.
Всі барвники, представлені на ринку, умовно розділяють на дві великі категорії: рідкі та сухі.
До рідких барвників відносяться: гелеві (бренду Americolor оптом можна придбати за посиланням), водорозчинні та барвники на основі какао-масла (не плутати зі спрей-велюром!), А також спрей-велюр.
Сухі барвники – це порошкові барвники, які, в свою чергу, діляться на водорозчинні та жиророзчинні, а також перламутрові барвники. Останні часто називають “кандурин” (за назвою від виробника).
Гелевими барвниками можна прикрасити поверхні виробів (наприклад, пряників). Просто розбавте фарбу невеликою кількістю води або спирту і за допомогою пензлика нанесіть малюнок.
На тлі всіх переваг гелевого барвника, у нього є тільки один недолік: він не підходить для фарбування шоколаду. Винятки, звичайно, бувають. Сміливо експериментуйте!
Барвники на основі какао-масла нечасто зустрінеш у вільному продажі, тому що вони підходять тільки для одного виду кондитерських виробів – для фарбування жирних мас, найчастіше шоколаду. Барвник можна використовувати для розпису поверхонь, надавати ефект «мраморності» масі, яку фарбуєте.
Велюр (Вельвет) частково можна назвати барвником, більш правильним буде сказати, що це покриття для десертів. З його допомогою ви створите ніжну кольорову текстуру і додасте оригінальний зовнішній вигляд вашим виробам.
Важлива рада: теплий спрей-велюр наноситься на сильно охолоджений десерт. При заморожуванні суміш миттєво застигає, утворюючи ті самі «грудочки», які і створюють ефект оксамиту.
До складу велюру входить суміш какао-масла і барвника, бувають різновиди велюру і з шоколадом. Найчастіше ними прикрашають мусові тістечка, але можна наносити і на бісквітні торти – головне, щоб вони були охолоджені.
Водорозчинний барвник часто визначають як рідкий і він один з найпоширеніших. Основа складу: вода і пігмент. Він здатен підфарбовувати будь нежирні маси і цукровмісні продукти, мастику. Можна використовувати для розпису пензлем або аерографом.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал