Вибираємо найкращий варіант пансіонату

 

Як обрати пансіонат для людини похилого віку? Якщо фізичний стан і самопочуття улюбленого дідуся чи бабусі дозволяє, візьміть їх з собою. Мудра людина зрозуміє самого себе якнайкраще. За реакцією, емоціями відразу стане зрозуміло, чи сподобався заклад. Але підійдіть до вибору і з практичною точки зору. Пропонуємо кілька важливих порад, які допоможуть звернути увагу на ключові моменти і не помилитися. Також рекомендуємо цей сайт https://pansionu.com.ua/

Ви приїхали в пансіонат. Не поспішайте увійти в будівлю, озирніться навколо. Територія обов’язково повинна бути оточена парканом і вміщати зелену паркову зону для прогулянок. Доріжки мусять мати достатню ширину, щоб прогулюватися могли і пішоходи, і пацієнти в пересувних кріслах. Важлива наявність пандусів біля ганку, зручних лавок для відпочинку, альтанок, затишних зелених куточків, доглянутого озеленення. У зимовий період прогулянкові доріжки не повинні покриватися льодом і своєчасно посипатися реагентами.

Всередині будівлі відразу кидаються в очі ширина коридорів, сходів, дверних прорізів. У всіх повинні бути габарити, що забезпечують зручність переміщення клієнтів закладу. Незайвими виявляться ліфти, спеціальні підйомні механізми, пологі сходи з невисокими ступенями, поручні в коридорах і туалетах.

Планування будівлі обов’язково повинне відповідати вимогам утримання літніх людей: туалети та санвузли розташовуватися недалеко від палат проживання, їдальня, пральня та кухня бути окремими приміщеннями з відповідним обладнанням.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Не полінуйтеся прискіпливо поцікавитися обладнанням і обстановкою в пансіонаті. Посидьте на стільцях в їдальні, відзначте висоту ліжок (вона повинна бути досить високою) і присутність зручних ортопедичних матраців на них. Поцікавтеся, чи є в закладі багатофункціональні ліжка для лежачих хворих. Зверніть увагу на наявність сучасної побутової техніки в номерах, спеціалізованого обладнання на кухні і в пральні. Непогано заглянути і в медичні кабінети, дізнатися яким арсеналом засобів володіє спеціалізований заклад для лікування і оздоровлення пацієнтів.

Знайдіть і познайомтеся заздалегідь з правилами пожежної безпеки для пансіонатів, де проживають люди похилого віку та маломобільні люди. Вони неухильно повинні бути дотримані.

Порядок і чистота в будинку, бездоганна постільна білизна, доглянутий зовнішній вигляд пацієнтів, відсутність неприємних запахів в приміщенні – хороший знак. Значить, в колективі заведено дотримуватися гігієнічних та санітарних вимог, піклуватися про здорове середовище для мешканців пансіонату.

Найважливіша порада. Зустрітися з персоналом пансіонату. Кожен з працівників спеціалізованої установи повинен бути психологом якщо не за освітою, то за своєю суттю. Працювати з людьми похилого, хворими людьми непросто. Потрібні спеціальні знання, вміння, досвід роботи, а головне терпимість і співчуття. Ви довіряєте співробітникам пансіонату близьку і дорогу людину, для вас важливо бачити її  доглянутою і задоволеною, нагодованою і забезпеченою медичним обслуговуванням.

За встановленими вимогами у кожного співробітника пансіонату має бути не більше 3-4 підопічних. Потрібно переконатися, що в разі необхідності у вас буде можливість найняти професійну доглядальницю для цілодобового нагляду та догляду за хворим.