Вибір рушниці для полювання

Тим, хто вирішив спробувати себе в ролі справжнього мисливця, доведеться спершу пройти довгий шлях, повний довгого очікування. Для початку потрібне отримання «мисливського квитка», тобто ліцензії на відстріл тварин. Крім цього потрібен ще дозвіл на купівлю зброї. І тільки після цього можна відправлятися в магазин за власною рушницею або карабіном. І ось тут криється головна небезпека. Нетерпіння може зіграти з вами злий жарт. Поспіхом легко купити зовсім не те, що потрібно. Особливо це стосується новачків, які не знають, що вибір зброї для полювання – один із головних етапів підготовки і запорука того, що ваше нове захоплення буде приносити тільки радість. Це як перша любов – зробите все правильно, і будете із задоволенням згадувати потім про набутий досвід. Помилитеся – і з’явиться гіркота розчарування, яка може і зовсім відвадити вас від цієї справи.
Сучасний ринок зброї настільки різноманітний, що легко може поставити в глухий кут навіть бувалих мисливців. Асортимент , наприклад, дивись тут. Що вже тоді говорити про новачків, для яких питання, як обрати рушницю для полювання, може перетворитися на нескінченну муку. Наші діди і прадіди в цьому сенсі були щасливими людьми, у них на вибір було всього кілька моделей мисливських рушниць. Сьогодні асортимент обчислюється кількома десятками. І, на жаль, універсального зброї для полювання не існує. Необхідно враховувати багато факторів: особливості місцевості, вибір цілі, вагу – як самої рушниці, так і людини, і багато іншого.
Першочергові правила вибору рушниці
Ще до походу в магазин треба визначитися, для чого саме вам потрібна рушниця. Іншими словами, дайте відповідь для себе на два головних питання: «На кого ви збираєтеся полювати?» І «Де ви збираєтеся полювати?» Від цього буде залежати модель, калібр і вага вашої зброї. Ну, наприклад, якщо ви збираєтеся влаштовувати засідку на качок, тобто полювати з човна або з куреня, то вам буде потрібен потужний виріб калібру не менш 12 міліметрів. Те ж саме згодиться і для великих тварин (кабана або лося), якщо ви знову ж будете використовувати тактику облави. А ось якщо ви віддаєте перевагу більше стрілянині на ходу, то і рушниця має бути досить легкою і забійною – 12-16 калібру.
Величезне значення має місцевість, в якій ви збираєтеся полювати. На болотах, в горах, в степу і в лісі потрібен певний вид зброї. Наприклад, частіше при вистежуванні дрібного звіра (білки або куниці) відмінно підійде нарізний ствол калібру 5,6 міліметрів. А ось при полюванні на більш велику дичину потрібно відповідно щось потужніше, наприклад, карабін 7-9 калібру.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал