Вибір і перевірка автомобіля при покупці: практичні поради

224

 

При покупці автомобіля необхідно перевіряти все, причому починати перевірку найкраще з документів. Статей і порад на цю тему в інтернеті повно, але ми приділимо увагу основним пунктам при покупці. Дані поради стосуються моменту отримання автомобіля, тобто безпосередньо під час покупки.

Окремо відзначимо, що купуючи і вибираючи автомобіль пам’ятайте – сліпо довіряти продавцю не варто, що б вам не розповідали і не доводили, розраховуйте на свій досвід і оцінюйте стан за результатами діагностики. Рекомендуємо Рено сервіс Гермес. Власник може і не підозрювати про наявність проблем в своєму автомобілі. Частково це відноситься і до покупки нового автомобіля.

Насамперед перевіряєте наявність всіх документів, звіряйте VIN, номери, дані власника. Будь-яка неточність в документах може обернутися проблемами або як мінімум тратою часу в майбутньому. Випадки невідповідності даних на авто і в документах трапляються. Перевірте VIN на предмет угону. Також, при можливості і наявності даних, перевірте наявність штрафів.

Якщо ви купуєте б.у. автомобіль, вкрай рекомендується провести перевірку в сервісі, якщо такої можливості немає – візьміть з собою помічника або фахівця, нехай навіть за окрему плату. Також не завадить толщиномір, який вимірює товщину лакофарбового покриття. Його можна придбати або взяти на час.

Не економте на зайві витрати, які допоможуть діагностувати і перевірити автомобіль. Трата навіть десятків тисяч гривень на діагностику при виборі б/у автомобіля перед покупкою, може заощадити сотні тисяч в майбутньому. Більш того, якісна діагностика може виявити недоліки, які послужать предметом для торгу.

Забирати і оглядати автомобіль потрібно вдень, бажано в сонячну погоду, щоб розглянути машину уважніше. Краще, якщо це буде на відкритому просторі. Машина повинна бути чистою і сухою. Саме сухою, а не вологою після мийки, оскільки на свіжовимитому автомобілі можна не помітити фарбовані елементи через відблиски, дрібні подряпини або відколи.

Скачайте дилерський чек-лист приймання автомобіля Renault, роздрукуйте його і приймайте автомобіль строго по ньому, не відволікаючись, наприклад, на менеджера або коментарі. Головне при цьому – не соромтеся перевіряти кожну дрібницю, адже на кону ваше майбутнє спокій і бюджет. Будь-яка несправність, яка буде пропущена при прийманні автомобіля може обернутися для вас не однією тисячею гривень, крім того кожен недолік хороший привід для торгу.

Неважливо який автомобіль ви купуєте – б/у або новий, ви завжди в праві вимагати компенсацію або усунення дефекту. Наприклад, навіть перегоріла лампочка в блоці клімат-контролю або непрацюючий склопідйомник – віднімуть час і зайву копійку в майбутньому.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!