Урок флористики: як вибрати свіжі квіти?

117

Навесні і влітку особливо сильно хочеться, щоб удома завжди були яскраві і свіжі букети квітів, зайвий раз нагадують про початок теплого сезону. Складання квіткових композицій може стати прекрасним хобі. Але перш ніж ти задумаєшся про замовлення квітів по Києву і почнеш комбінувати іриси, хризантеми і гербери, навчися вибирати такі квіти, які будуть досить довго радувати твій погляд. Ось кілька основних принципів, яких варто дотримуватися, вирушаючи на квітковий ринок.

  • На стеблах квітів повинні бути лише зелене листя, їх відсутність – ознака того, що квіти несвіжі. У свою чергу, на листках не повинно бути коричневого обрамлення і плям, які свідчать про те, що квіти починають засихати. Подивися, щоб пелюстки у квітів були цілими, необрізаними і також без плям.
  • Важливим свідченням свіжості квітки є його еластичність. Відігніть в сторону пелюстка квітки і відпусти його. Якщо він відразу прийме вихідне положення, значить, квітка свіжа.
  • Чим молодше квітка, тим довше він простоїть, тому краще всього вибирати квіти, бутони яких тільки починають розпускатися. Свіжі бутони того ж кольору, що і вже розпустилися квіти, пружні і гладкі. Флористи рекомендують трохи стиснути бутон у підстави, і якщо він почне начебто поскрипувати, значить, квіти свіжі.
  • Віддавай перевагу квітам, в тичинках яких ще немає пилку. Наявність пилку характерно для повністю дозрілих квітів, які простоять недовго.
  • Важливим параметром визначення свіжості квітів є їх аромат. Чим молодше квіти, тим сильніше їх аромат (порівнювати можна, зрозуміло, тільки квіти одного виду).
  • Подивися на зріз рослин. Зріз не повинен бути потемнілим, а його краї – засохлими. Також зверни увагу на характер самого зрізу: якщо він розпушений, більше води надходило в квітка, що безпосередньо впливає на його свіжість.
  • Недобросовісні торговці квітами можуть спробувати продати квіти зі зламаними стеблами, скріплюючи їх голками або шпильками. Змахни в повітрі квіткою – і обман відразу розкриється.

Перейдемо від загального до конкретного – до порад щодо визначення свіжості деяких найпоширеніших квітів.

Щоб перевірити, чи свіжа троянда, потрібно торкнутися її бутон у підстави стебла: якщо він твердий, значить, троянда свіжа. Листя повинні бути насиченого зеленого кольору і не опустилися. Зверни увагу на те, щоб у квітки троянди була «сорочка» – самі крайні зовнішні пелюстки, більш грубі і пом’яті. «Сорочка» захищає квітка, і зазвичай флористи видаляють її вже в твоїй присутності. Стебло троянди повинен бути товстим до самої головки. Багато що залежить і від сорту троянд. Найбільш стійкими є Гран-прі, Осіана, Рафаелло, але чемпіоном в даній категорії, безумовно, є біла троянда Аваланж.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!