У що одягнутися на полювання

256

 
Одяг повинен бути міцним, легким, м’яким і тонким, він повинен мати покрій, який не скутує рухи і не створює перешкод при стрільбі. При цьому тканина повинна зберігати тепло, не продуватися, але пропускати повітря і швидко евакуювати вологу, не повинні змінюватися властивості тканини від вогкості або морозу. Крій костюма повинен передбачати можливість посилити вентиляцію або, навпаки, теплозбереження, застібаючи – розстібаючи куртку, напульсники, низ брюк і, можливо, навіть додаткові вентиляційні «вікна.
Одяг мисливця не повинен його демаскувати, значить, він повинен мати захисний колір і при цьому не шарудіти, гриміти, не блищати, в тому числі і будучи мокрим.
Також неабияк важливим є взуття, яке можна обрати на Aquamania.ua
Чи потрібне камуфляжне забарвлення
В останні роки всі захопилися камуфляжем, але це якраз необов’язково. По-перше, на ходовому полюванні найчастіше доводиться не ховатися, а, навпаки, змушувати дичину злетіти, наприклад, при полюванні з лягавою, спанієлем, «самотопом» або ланцюгом. В останньому випадку, як і при будь-якому колективному рухомому полюванні, слід взагалі рекомендувати носіння сигнального оранжевого жилета (їх, до речі, в магазинах теж немає). Камуфляж при полюванні на таку дичину все одно неефективний, так як сидячий на землі птах або заєць бачать мисливця на тлі світлого неба і ніякий малюнок листя і стебел людського силуету в цьому випадку не сховає.
По-друге, малюнок ефективний тільки на конкретному тлі, а він на ходовому полюванні постійно змінюється; то мисливець бреде по сірій ріллі, то по жовтій стерні, то по смарагдовій отаві на покосах. Фірмовий малюнок «дуб» демаскує вас на тлі пожухлого очерету набагато більше, ніж банальна штормовка з вигорілої наметової тканини. Коли необхідно замаскуватися, треба навчитися користуватися навколишньою рослинністю, додавши кілька пучків трави та гілок до костюму, щоб змінити силует і прив’язати його до місцевості – це надійніше, для цього бажано мати на одязі і головному уборі місця кріплення.
Що стосується маскувальною забарвлення, то раціональніше обзавестися маскхалатом, підібраним під конкретний сезон і місце, в якому ви зазвичай влаштовуєте засідку. Він обійдеться значно дешевше фірмового костюма камуфляжного забарвлення, а прослужить набагато довше, тому що одягають його поверх одягу безпосередньо в засідці і після полювання відразу знімають.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!