Типи сонячних електростанцій

Які існують типи сонячних електростанцій для приватного будинку? За великим рахунком, їх всього три, але бувають варіації. Розташуємо по зростанню вартості кожної системи. Мережева сонячна електростанція – цей тип електростанції поєднує в собі невисоку вартість і максимальну простоту експлуатації. Складається всього з двох елементів: сонячних панелей і мережевого інвертора. Електрика від сонячних панелей безпосередньо перетворюється в 220 В або 380 В в будинку і споживається домашніми енергосистемами.
Але є істотний недолік: для роботи ССЕ необхідна опорна мережа. У разі відключення зовнішньої електромережі сонячні батареї перетворяться в «гарбуз» і перестануть видавати електрику, так як для функціонування мережевого інвертора потрібна опорна мережа, тобто сама наявність електрики.
Крім того, зі сформованою інфраструктурою електромережі робота мережевого інвертора не дуже вигідна. Приклад: у вас сонячна електростанція на 3 кВт, а будинок споживає 1 кВт. Тут логічно підходить питання: куди подіти зайву енергію? Переходимо до другого типу сонячних електростанцій.
Гібридна сонячна електростанція – цей тип електростанції поєднує в собі переваги мережевої та автономної електростанцій. Складається з чотирьох елементів: сонячні панелі, сонячний контролер, акумулятори та гібридний інвертор.
Основа всього – гібридний інвертор, який здатний в споживану від зовнішньої мережі енергію підмішувати енергію, вироблену сонячними панелями.
В ідеалі будинок повинен споживати спочатку енергію від сонячних панелей і тільки при її нестачі – добирати з зовнішньої мережі. У разі зникнення зовнішньої мережі інвертор переходить в автономну роботу і користується енергією від сонячних панелей і енергією, запасеної в акумуляторах.
Таким чином, навіть якщо електроенергію відключать на тривалий час і буде похмурий день (або електрику відключать вночі), в будинку все буде функціонувати. Але що робити, якщо електрики немає взагалі, а жити якось треба? Тут переходимо до третього типу електростанції.
Автономні сонячні електростанції на sun-energy.com.ua – цей тип електростанції дозволяє жити повністю незалежно від зовнішніх електромереж. Вона може включати в себе більше чотирьох стандартних елементів: сонячні панелі, сонячний контролер, АКБ, інвертор.
Додатково до цього, а іноді замість сонячних панелей, може бути встановлена ​​гідроелектростанція малої потужності, вітряна електростанція, генератор (дизельний, газовий або бензиновий). Як правило, на таких об’єктах присутній генератор, оскільки може не бути сонця і вітру, а запас енергії в акумуляторах не нескінченний – в цьому випадку генератор запускається і забезпечує енергією весь об’єкт, попутно заряджаючи АКБ.
Така електростанція легко трансформується в гібридну при підключенні зовнішньої електромережі, якщо інвертор володіє цими функціями. Основна відмінність автономного інвертора від гібридного – це те, що він не вміє підмішувати енергію від сонячних панелей до енергії із зовнішньої мережі.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал