Трубі труба: що робити в першу чергу якщо прорвало

325

 

Прориви труб і зірвані крани – типова для міських жителів історія, враховуючи їх зношеність і перепади тиску води. Особливо страждають і труби, і жителі квартир від проривів в осінній період, коли йде налагодження опалювальної системи.

За статистикою “фахівцям по трубах” з ЖЕКу городяни довіряють дедалі менше. Причини зрозумілі: такого сантехніка складно дістати, коли він потрібен. Та й якість роботи залишає бажати кращого. А коштувати “безкоштовний” сантехнік може так само, як і приватний.

У “приватника” є ряд переваг: оперативність, доступність в будь-який час тижня і доби, більш висока якість роботи. З недоліків: можлива вища вартість послуг. Хоча останнє не бентежить городян, якщо йдеться про якісно виконану роботу і гарантію. І контакти хороших комерційних сантехніків цінуються так само, як і контакти хороших лікарів. Якщо вам знадобився виклик сантехніка в Дніпрі рекомендуємо https://santehnik-1.dp.ua

Якщо у вас зірвало кран або стався прорив труби, рекомендується наступне:

  1. Спробувати перекрити воду самостійно, акуратно прокручуючи всі можливі вентилі.
  2. Незалежно від результату, зателефонувати в ЖЕК, який обслуговує ваш будинок. Його номер телефону повинен завжди зберігатися на видному місці і бути доступним! Якщо ви його не знаєте, подивіться на квитанцію про квартплату – як правило, він там вказаний.
  3. Дзвонити в аварійну “Київводоканалу” за номером 1581.

Мета дзвінків: по-перше, прибуття фахівця, який швидко перекриє воду або окремо вашій квартирі, або на всьому “стояку”. По-друге, ваш “потоп” повинен бути зафіксований в ЖЕКу, що позбавить вас в подальшому від домагань незадоволених сусідів знизу.

Аварійка або майстер: кого викликати

Викликаємо сантехніка, якщо:

– Засмітилася каналізація або злив

– На трубах і шлангах утворилася тріщина

– З труб підтікає вода

 

– Необхідно перекрити воду на “стояку” для заміни/встановлення труб

– Необхідно замінити несправні труби і комунікації

Викликаємо аварійну бригаду, якщо:

– Утворилося сильне засмічення каналізації

– Стався прорив труби/труб

– Необхідно перекрити воду, щоб запобігти затопленню

– Течуть батареї

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!