Транспортна логістика: три секрети оптимальної економії

Транспортна логістика представляє собою науку про управління руху товару на ринку. Це складний предмет, який охоплює всі процеси пересування товарів від виробника до споживача з урахуванням дотримання інтересів усіх сторін, в тому числі і транспортної компанії.

Для того щоб діяльність з перевезення вантажів була успішною і користувалася у споживачів популярністю, вона повинна відповідати наступним критеріям: доставка збірних вантажів повинна здійснюватися максимально швидко, відповідно до зазначених термінів; товару має бути забезпечено дбайливе зберігання і акуратна транспортування; витрати на перевезення вантажів повинні відповідати сукупній вартості всіх послуг з транспортування, але, в той же час, повинні бути мінімальними і задовольняти запити всіх учасників угоди, тобто співвідношення ціна / якість повинна бути оптимальним. Хороший приклад компанії, яка відповідає цим вимогам – за посиланням.

Оптимізація витрат – ось одне з найважливіших напрямків перспективного розвитку вантажоперевезень на найближче майбутнє. На сьогоднішній день завдання транспортних компаній полягають у тому, щоб розробляти найбільш ефективні прийоми логістики для зниження собівартості послуг і поліпшення фінансових показників.

Транспортна логістика розвивається вже не одне століття. За цей час люди змогли розробити найбільш оптимальні умови, які відповідають максимальній економії витрат, без втрати на якості послуг. Можна виділити три секрети, за допомогою яких транспортні перевезення стають більш продуктивними, економічно вигідними і конкурентоспроможними.

Перший секрет – Вибір транспортного засобу. Для перевезення вантажів має величезне значення, за допомогою якого виду транспорту буде здійснена доставка вантажу. Тут діє таке правило: чим більше вантаж, тим менше витрати на його перевезення за одиницю. Виходячи з цього, на далекі відстані більш ефективно транспортувати товар не літаком або автомобілем, а перевозити вантаж залізничним складом або морськими судами. При цьому втрачається час, а ось економія в грошах очевидна, головне, щоб товар не ставився до швидкопсувних.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Другий секрет – обсяг вантажу. Величезні витрати при перевезенні вантажів йдуть на такі статті, як його підготовка, оформлення, навантаження, розвантаження і т. д. Ці витрати значно скорочуються в тому випадку, якщо товар відправляється не кілька разів невеликими партіями, а одним багажем великого обсягу.

Третій секрет – дальність маршруту. Так як велику статтю витрат становить обслуговування вантажу при його підготовці до відправки і при отриманні, то, відповідно, чим більше дальність маршруту, тим собівартість транспортування одиниці вантажу менше.