Симптоми онкології: як розпізнати перші сигнали

 

Підступність онкологічних захворювань полягає в тому, що деякі види раку на ранніх стадіях ніяк себе не проявляють і можуть бути виявлені тільки при проведенні спеціального обстеження https://consilium-medical.com.ua/. Багато симптомів неспецифічні і можуть прийматися за прояви зовсім інших захворювань. Вони залежать від місця локалізації патологічного процесу, але є і загальні ознаки, за якими можна запідозрити рак, серед них: різка втрата ваги; присутність субфебрильної температури; слабкість і сонливість; швидка стомлюваність; відчуття інтоксикації; припливи; пітливість; перепади настрою, дратівливість.

Звичайно, їх не можна пов’язувати лише з онкологією, вони можуть свідчити і про інші недуги. При цьому симптоми можуть бути вельми неспецифічними. Наприклад, може з’явитися відраза до певних продуктів харчування. З огляду на це, при виникненні незвичних відчуттів і незрозумілих нездужань варто негайно звернутися до лікаря.

При розвитку онкологічного процесу в легенях спостерігається сухий кашель, задишка і першіння в горлі. Рак шлунка проявляється тупим болем в животі в перервах між прийомами їжі, відчуттям роздутості, переповненості шлунка. Першими симптомами раку прямої кишки можуть стати запори, проноси, помилкові позиви до дефекації. При раку стравоходу спостерігається підвищене слиновиділення, порушення ковтання.

Найбільш поширеним онкологічним захворюванням у жінок є рак молочний залози. До його симптомів відносять біль і дискомфорт у грудях, зміна форми і кольору сосків, виділення із сосків, збільшення пахвових лімфовузлів. Першими симптомами раку шийки матки є порушення менструального циклу, поява кров’яних виділень між менструаціями. При ураженні тіла матки спостерігаються рясні кровотечі і переймоподібні болі внизу живота.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Основним симптомом раку передміхурової залози у чоловіків є порушення сечовипускання: часті, в тому числі помилкові позиви, відчуття неповного випорожнення сечового міхура, утруднене сечовипускання. Часто це супроводжується болем в тазу і нижньої частини спини.

Що робити при виявленні симптомів онкології

Виявивши у себе або своїх близьких симптоми онкології, не поспішайте панікувати. А ось на прийом до лікаря варто поквапитися. Як говорилося вище, що раніше онкологічне захворювання буде виявлено, то більше шансів на його одужання.