Список справ. Поради до його створення

Список справ – це набір з цілей і завдань для поточного виконання. Це перший крок до планування і тайм менеджменту (управління часом).

Поради, як грамотно скласти свій список справ

  1. Виберіть носій на відстані руки

Складати список справ можна де завгодно і на чому завгодно. Чи то в на ПК або перебуваючи в кофешці на клаптику серветки. Але потім він повинен бути перенесений на той носій інформації, який буде завжди у вас під рукою. Звичайно ж простіше і складати відразу в ньому.

Зазвичай використовують:

кишеньковий блокнот, який завжди з вами, якщо ви вічно в русі (купити можна тут). Просто викреслюйте ті справи, які ви виконали і остаточно закрили. По мірі заповнення сторінок викресленими пунктами виривайте сторінки, для цього гарно підходять блокноти на пружинках.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

ПК (програм – безліч, від ворд і Ексель до спец примочок), якщо більше половини свого життя проводите біля комп’ютера;

гаджети: мобіла, смарт, планшет, ноут.

Головна вимога: список справ повинен бути під рукою.

  1. Список справ повинен «маячити» часто перед очима

Це запорука того, що ви виконаєте все. Б. Трейсі радить, якщо у вас є список життєвих справ «милуйтеся» ним кожен ранок і вечір.

Тоді шанси на успіх зростуть багаторазово. Навіть дрібні списки важливо тримати на увазі. Тоді не пропустите нічого важливого.

  1. Виділіть один і той же час для його складання: ранок або вечір

Багато радять відразу після підйому почати складання списку справ на цей день. Головне – щоб в один і той же час.

  1. Складати тільки на поточний день

Багато хто припускається помилки, познайомившись з планування, раціональним використання часу, починають складати списки справ як на день, так і на тиждень, місяць, рік і все життя.

Якщо немає навичок в цьому, краще скласти два списки: на все життя (3-4 цілі в ньому) і на день. Почати тренуватися тільки з денного.

Раціональне планування – це навичка. Неможливо отримавши права відразу сідати за гоночний болід. Розіб’єте лоб, зазнаєте фіаско, – самооцінка впаде нижче плінтуса.

Якщо хочете за допомогою списку справ управляти своїм життям, почніть з одного дня. У міру навичок в цьому, доберетеся і до трьох днів, і до тижня, і так далі…