Що потрібно знати про яхти: типи, відмінності

Існує два основних критерії, що дозволяють визначити типи яхт. Перший – за призначенням яхти і району її плавання. Другий – за конструктивними і технічними характеристиками яхти. Якщо ви всерйоз цікавитеся яхтами, рекомендуємо перейти за цим посиланням.
За першим критерієм розділення проводиться на наступні види яхт:

  • прогулянкові
  • гоночні
  • крейсерські (круїзні)
  • крейсерсько-гоночні.

Прогулянкові яхти найдешевші. Призначені для невеликих водних прогулянок при спокійній погоді.
Гоночні яхти орієнтовані на участь в спортивних змаганнях в прибережних водах, закритих водоймах або річках. Їх основна перевага швидкість.
Крейсерські яхти призначені для плавання на великі відстані у відкритому морі. Яхти цього типу мають високі характеристики міцності, мають підвищений рівень безпеки та обладнані для тривалого перебування на них екіпажу, але мають невисокі швидкісні характеристики.
Крейсерсько-гоночні яхти призначені як для тривалих плавань, так і для гонок у відкритому морі. У них зроблена спроба об’єднати кращі риси гоночних і крейсерських яхт. Але при цьому є певна частина крейсерсько-гоночних яхт, які не здатні до безпечного плавання у відкритому морі і називаються вони крейсерськими тільки для того, щоб підкреслити їх відмінність від чисто гоночних яхт. Крейсерські і крейсерсько-гоночні яхти, як правило, обладнані, допоміжним двигуном і навігаційним обладнанням.
За другим критерієм проводиться поділ на наступні типи яхт:

  • кільова яхта
  • швертбот
  • компроміс

Кільова яхта це судно, у якого днище переходить в глибокий плавець. У нижній частині плавника кріпиться свинцевий або чавунний вантаж. Такий вид яхт має високу стійкість. Недолік – На кільових яхтах дуже складно плавати на водоймах з невеликою глибиною.
Швертбот – це тип яхт, які мають відносно широкий корпус. Яхта оснащена одним або двома шверт – металевими або дерев’яними висувними колами. Ці яхти, легко керовані, прості в утриманні. Вважаються ідеальними для відпочинку на воді з друзями або родиною. Недолік – невисока стійкість.
Компроміс – це вид яхт, в яких об’єднані кращі якості шверботів і кільових яхт. Останнім часом компроміси стали все частіше використовувати для морського і навіть океанського плавання.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал