Що таке мембранний насос? Які його різновиди?

Робоча система мембранного насоса має самовсмоктуючий тип. Установка, як правило, оснащується пневматичним приводом, який швидко і якісно відкачує абразивні, лакофарбові речовини, здатний працювати з агресивними і неагресивними середовищами. Мембранні насоси можуть мати низьку і середню продуктивність. Деякі мембранні насоси здатні створювати високий вакуум в системі. Установки даного типу використовуються в нафтогазовій, будівельній, хімічній і харчовій промисловості.

Швидкість відкачування неагресивних газів залежить від обсягу камери і потужності пневмоприводу, яким оснащується мембранний насос. Чим більше діафрагма, тим більше камера, а значить, і швидкодія установки буде зростати. Завдяки тому, що система абсолютно безпечна і не здатна вибухнути ні за яких умов, її можна використовувати в будь-яких приміщеннях і для різних цілей. Щоб система не перегрівалася, її оснащують системою охолодження, яка представлена ​​темлообмінніком.

Пневмопривід діафрагменного насоса перекачує робочу рідину шляхом роботи діафрагми, яка витісняє її. Спочатку він впливає на діафрагму з одного боку, потім з іншого. В ході його роботи відбувається почергове виштовхування і всмоктування робочої рідини. Для зміни настройки швидкодії використовується гідророзподільник.

Одним з основних елементів насосів даного типу є мембранний клапан. Він складається з сідла, гнучких пластин, кілець ущільнювачів. Гнучкі пластини конструюються в корпус установки. Для з’єднання обох частин використовується загальний вал. Застосування установок з діафрагмою знаходиться на різних підприємствах. Крім цього ними активно користуються дослідні лабораторії. Завдяки тому, що мембранні насоси можуть виконувати різні завдання, вони і є настільки популярними. Продуктивність не важлива для лабораторій, оскільки там для процесів береться невелика кількість матеріалів.

За допомогою мембранного обладнання обробляється невелика кількість рідких і газоподібних речовин. Нерідко вони зустрічаються і на промислових заводах, але в цьому випадку їх габарити набагато солідніше. Продуктивність установок в цьому випадку також набагато вище. Найчастіше з використанням насосів проводиться перекачування різного роду рідин між двома ємностями.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Різновиди мембранні насосів

Існує багато різновидів мембранних насосів, оскільки вони можуть застосовуватися в сферах різного типу. Рідкі лакофарбові речовини, матеріали, що використовуються у сільськогосподарській промисловості, керамічні складові можуть перекачуватися за допомогою насосів з алюмінієвим корпусом. Щоб установка витримувала відповідне навантаження, вони повинні мати діафрагму з якісної гумою.

Деякі установки виробляються спеціально для роботи з агресивними газами та іншими і матеріалами, які негативно вплинути на звичайні мембранні насоси. Їх корпус виготовляється з високоміцного і стійкого алюмінію, а матеріал мембрани частково виготовлений з тефлону.

За допомогою мембранних насосів високого тиску можна перекачувати холодну, гарячу рідину в різних системах, а також транспортувати інші суміші. Нерідко установки даного типу збільшують тиск в системах водопостачання, підживлюють котли, використовуються індустріальними циркуляційними системами, пожежними системами, а також є складовими частинами установок для мийки і зрошення. Вони можуть перекачувати агресивні і токсичні речовини. Такі насоси можна використовувати тільки у вибухобезпечних приміщеннях.